—12.01.2018—

Siła zespołu.

Po meczu z KS Norwid Częstochowa jest we mnie dużo radości. Przywieźliśmy dwa punkty spod Jasnej Góry co zagwarantowało nam miejsce w pierwszej czwórce po sezonie zasadniczym. Dzięki temu dwa pierwsze mecze fazy play off rozegramy w Suwałkach. Został nam jeszcze jeden mecz z Tomaszowem który będziemy chcieli wygrać i zrewanżować się Tomaszowianom za dwie porażki. Zrobimy wszystko aby utrzymać trzecie miejsce w tabeli.

Przychodzi mi jednak pewna refleksja po ostatnim meczu na temat ukrytej siły zespołu spod Jasnej Góry (dzielę się swoim spostrzeżeniem z perspektywy osoby która przyjechała do Suwałk z innego miasta)

Klub z Częstochowy znany jest z wieloletniej bardzo dobrej pracy z młodzieżą. Zespół ten od dwóch lat występuje na parkietach I ligowych. W zeszłym sezonie utrzymali się po meczach w fazie play out, w tym zrobili krok do przodu, ponieważ mają zagwarantowaną grę  w fazie play off. Według mnie przeogromną siłą zespołu, oprócz oczywiście odpowiedniego poziomu sportowego, jest przywiązanie zawodników i sztabu szkoleniowego do miasta przez nich reprezentowanego. Klub bazuje na swoich wychowankach którzy po okresie ,,juniora,, zostali lub powrócili z innych drużyn. Norwid Częstochowa na parkietach I ligowych jest ewenementem. Uważam że takie osoby w codziennej pracy są jeszcze bardziej zmotywowane, ponieważ reprezentują także swoje miasto w którym się urodzili.

Porównując nasz Klub z Klubem Częstochowskim  uważam że pod tym względem idziemy w dobrym kierunku. Znakomitą pracę z młodzieżą wykonują  trenerzy SUKSSu Suwałki zaś w zespole Ślepska występuje czterech rodowitych suwalczan oraz dwóch zawodników którzy urodzili się na Podlasiu i z Suwałkami związani są od lat. Szukanie takich siatkarzy czy trenerów jest bardzo ważne dla kibiców. Mogą się oni utożsamiać ze swoimi idolami którzy np. chodzili  do tej samej szkoły.

Według mnie jest to ukryta siła zespołu której nie da się kupić za żadne pieniądze.

tekst Mateusz Kuśmierz

Fot. Bogdan Opanowski

 ——————————————————————————————————————————————————————————————————-

—29.01.2018—

Nowy Rok, nowe przemyślenia ….. NOWY JA!
…Z PAMIĘTNIKA II TRENERA

Zwyciężyć po zwycięstwie.
W ostatnim meczu z Krakowem odnieśliśmy wspaniałe zwycięstwo. Zrewanżowaliśmy się Krakowianom za porażkę z listopada na ich terenie. W piątkowym meczu swój prawdziwy debiut miał suwalczanin, wychowanek Sukss Suwałki Kubuś Krupiński, zastępując na boisku kontuzjowanego Pawcia. Ze swojej roli wywiązał się znakomicie zdobywając statuetkę MVP. Wszyscy zawodnicy którzy wchodzili na boisko dali wartość dodatnią dla zespołu. Jednak nie zawsze tak jest. I co dalej..?
Ten mecz bardzo przypominał mi spotkanie z Nyską Stalą z 16 kolejki. Przeogromne zaangażowanie zawodników na boisku, wspaniały doping kibiców, wszystkie zmiany w meczu trafione. I co dalej.. ,coś nam umyka. Po wspaniałym meczu z Nysą nasze nastawienie zmienia się, uciekają nam pewne rzeczy które wcześniej robiliśmy. Tamta sytuacja bardzo dużo mnie nauczyła. Jeśli mamy być zespołem który chce walczyć o najwyższe cele, musimy jeszcze więcej wymagać od siebie właśnie po takich meczach.
Już nie mogę doczekać się kolejnego treningu i spojrzeć na Naszą drużynę. Zobaczyć czy wyciągnęliśmy wnioski z tamtej sytuacji, czy o 2 procent jesteśmy lepszym zespołem niż 2 tygodnie temu???
cdn

tekst Mateusz Kuśmierz

fot. Justyna Kwiatkowska