Aktualności

Dziękujemy za udział w akcji!

Pragniemy podziękować serdecznie wszystkim kibiców za wzięcie udziału w akcji „Przynieś pluszaki – wspomóż dzieciaki”, w której pomagamy dzieciom przebywającym w szpitalach w regionie.

W trakcie wtorkowego (21.01) meczu Ślepsk Malow Suwałki – VERVA Warszawa ORLEN Paliwa, przeprowadzono zbiórkę dla dzieci przebywających w szpitalach m.in. w Suwałkach, w Augustowie, w Sejnach i innych. Po zakończeniu pierwszego seta zebrano pluszaki, wyrzucone z trybun przez kibiców. Celem akcji było zebranie jak największej ilości pluszaków, które skutecznie pomagają nie tylko odwrócić uwagę najmłodszych od różnego rodzaju sytuacji stresowych związanych z wypadkami, chorobami, ale również ułatwić kontakt ratownikom i służbom medycznym z hospitalizowanym dzieckiem.

Dla dzieci udział pożarze, wypadku, przejazd karetką lub sam pobyt w szpitalu to ogromny stres. W takich sytuacjach dużą rolę odgrywają maskotki, które pozwalają dziecku pokonać lęk przed pozostaniem na oddziale i brakiem obecności rodzica. Pluszaki często pełnią również rolę typowo obrazową – młodzi pacjenci wskazują na bazie maskotek miejsce dolegliwości bólowych.

Dziękujemy za wsparcie! #RazemMożemyWięcej