Aktualności

GKS Katowice zwycięża w „Suwałki Arenie”

W meczu 13. kolejki PlusLigi siatkarze Ślepsk Malow Suwałki przegrali z GKS-em Katowice 2:3 (25:21, 19:25, 20:25, 25:21, 12:15). MVP spotkania został Wiktor Musiał, atakujący gości. 

Wynik sobotniej rywalizacji w hali widowiskowo-sportowej „Suwałki Arena” był niezwykle istotny dla obu klubów, bowiem każdy punkt przybliżał je do czołowej ósemki rozgrywek, gwarantującej awans do fazy play-off. Licznie zgromadzeni kibice liczyli na wielkie emocje i tak też się stało. Ostatecznie, po zaciętym widowisku, z dwoma „oczkami” do Katowic wracają podopieczni trenera Dariusza Daszkiewicza, ale siatkarze Ślepska Malow zainkasowali cenny pod kątem utrzymania punkt. Warto wspomnieć, że w trakcie trzeciego seta urazu doznał Łukasz Rudzewicz, środkowy zespołu. O szczegółach dotyczących zdrowia „Rudego” będziemy informować w osobnych komunikatach.

– Zostawiamy serce na boisku i to jest najważniejsze – powiedział tuż po zakończeniu meczu Kacper Gonciarz, rozgrywający gospodarzy:

– Nie skończyliśmy wielu ważnych akcji – dodał trener Andrzej Kowal, szkoleniowiec biało-niebieskich:

Ślepsk Malow Suwałki awansował na 9. miejsce w tabeli. Kolejny mecz suwalczanie rozegrają w Lubinie, gdzie zmierzą się z miejscowym Cuprumem. Początek spotkania w niedzielę, 12 stycznia, o godzinie 14:45.


Ślepsk Malow Suwałki – GKS Katowice 2:3 (25:21, 19:25, 20:25, 25:21, 12:25)

Ślepsk Malow Suwałki: Skrzypkowski, Szerszeń, Bołądź, Takvam, Rudzewicz, Tuaniga, Filipowicz (libero), Stańczak (libero) oraz Szwaradzki, Siek, Sapiński, Goniarz

GKS Katowice: Nowakowski, Musiał, Firlej, Kohut, Szymura, Kwasowski, Watten (libero) oraz Fijałek, Buchowski, Szymański

MVP: Wiktor Musiał (GKS Katowice)

fot. Miłosz Kozakiewicz

#RazemMożemyWięcej