Aktualności

Gramy wspólnie z „Mlekpolem”!

W czwartek (7.11) odbyła się specjalna konferencja prasowa, zorganizowana przez Spółdzielnię Mleczarską „Mlekpol” z siedzibą w Grajewie oraz Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki. Głównym punktem programu konferencji było oficjalne porozumienie dotyczące przedłużenia współpracy sponsorskiej przedsiębiorstwa z klubem na sezon 2019/2020.

Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol w Grajewie to największy producent mleka i wyrobów mleczarskich w Polsce. Firma jest niekwestionowanym liderem rodzimego mleczarstwa oraz jednym z dwudziestu największych przetwórców mleka w Europie. Jako pierwszy podmiot skupowy w Polsce SM Mlekpol przekroczyła granicę 1,83 mld litrów skupionego mleka rocznie. To ponad 6 milionów litrów mleka dziennie, od blisko 9500 producentów, członków Spółdzielni. Produkty Mlekpolu powstają w 12 nowoczesnych i wysoko wyspecjalizowanych zakładach produkcyjnych w: Grajewie, Zambrowie, Mrągowie, Kolnie, Sejnach, Bydgoszczy, Sokółce, Dąbrowie Białostockiej, Radomiu, Zwoleniu, Gorzowie Wielkopolskim i Suwałkach.

Udział w konferencji wzięli:
– Czesław Renkiewicz – Prezydent Miasta Suwałk,
– Wojciech Winnik – Prezes MKS Ślepsk Malow Suwałki,
– Edmund Borawski – Prezes Spółdzielni Mleczarskiej „Mlekpol”,
– Krzysztof Ostrowski – Dyrektor Zakładu Spółdzielni Mleczarskiej „Mlekpol” w Suwałkach,
– Marzenna Jadwiga Buraczewska – Członek Zarządu MKS Ślepsk Malow Suwałki,
– Andrzej Kowal – trener MKS Ślepsk Malow Suwałki

oraz powracający z ligowego meczu w Kędzierzynie-Koźlu (6.11) siatkarze, członkowie sztabu szkoleniowego, administracji klubu, a także przedstawiciele mediów.

Umowa sponsorska będzie obowiązywać do końca lipca 2020 roku. Warto dodać, że Spółdzielnia Mleczarska „Mlekpol” ma bogate doświadczenie na rynku siatkówki. Firma była sponsorem tytularnym jednego z klubów PlusLigi i z powodzeniem wspomagała zespół w walce o ligowe punkty.

– Ogromnie cieszymy się z przedłużenia współpracy ze Spółdzielnią Mleczarską „Mlekpol”. Pragnę przypomnieć, że pracujemy wspólnie już od września 2014 roku. Nasz zespół, mówiąc z czystym sumieniem, był w tamtym czasie ligowym średniakiem. Doceniamy zaufanie i dostrzeżenie potencjału w naszym klubie, co pozwoliło nam w ostatnich latach rozwijać się na wielu płaszczyznach. Liczymy na to, że powrót Spółdzielni Mleczarskiej „Mlekpol” do PlusLigi będzie dobrym talizmanem na przyszłość. Mam nadzieję, że ona równie owocna, co ostatnie 5 lat. Życzymy tym samym Spółdzielni Mleczarskiej „Mlekpol” dalszego rozwoju przedsiębiorstwa i niekończącego się pasma sukcesów. Cieszymy się, że gramy w jednej druzynie, bo zgodnie z naszym hasłem #RazemMożemyWięcej – powiedział tuż po zakończeniu spotkania Wojciech Winnik, prezes MKS Ślepsk Malow Suwałki.

W ramach konferencji Czesław Renkiewicz, Prezydent Miasta Suwałk, przekazał również niezwykle ważną informację dla wszystkich kibiców, oczekujących na inaugurację sezonu 2019/2020 PlusLigi w Suwałkach. Oficjalne otwarcie hali widowiskowo-sportowej „Suwałki Arena” odbędzie się 23 listopada, o godzinie 14:45 meczem z Indykpolem AZS Olsztyn. Wskazany w poniedziałkowym (4.11) komunikacie termin został przesunięty na sobotę i jest ostatecznym. Bilety na ten mecz będą dostępne nie wcześniej niż 7 dni przed rozpoczęciem. O szczegółach będziemy informować w kolejnych komunikatach prasowych.

Prezentujemy zapis wypowiedzi uczestników konferencji w formie wideo:

O czwartkowej (7.11) konferencji napisały również lokalne media:

Suwałki24.pl
„Mlekpol Grajewo wspiera Ślepsk Malow Suwałki. Są pieniądze i uśmiech, będzie impreza na 3000 osób?”

KLIKNIJ TUTAJ

Radio 5
„Nadal będą wspierać Ślepsk”

KLIKNIJ TUTAJ

Niebywałe Suwałki
„Mlekpol kolejnym sponsorem Ślepska”

KLIKNIJ TUTAJ

Wirtualne Suwałki
„Trener Ślepska Malow zadowolony z zespołu, Mlekpol kontynuuje sponsoring klubu”

KLIKNIJ TUTAJ

Augustów – Nasze Miasto
„Siatkarze mają kolejnego sponsora”

KLIKNIJ TUTAJ

Dziękujemy za publikacje! #RazemMożemyWięcej

Jeśli w powyższym spisie zabrakło Twojego medium – napisz: media@mksslepskmalow.pl