Aktualności

Gwiazdy światowej siatkówki odwiedzą Suwałki

Jeszcze w tym półroczu miłośnicy siatkówki z Suwałk, ale także z Białegostoku, będą mieli okazję spotkać się z dwiema gwiazdami światowej siatkówki Serbem Grbicem i Brazylijczykiem Gibą.  Ich przyjazd nad Czarną Hańczę to efekt porozumienia podpisanego przez prezesa MKS Ślepsk Suwałki Wojciecha Winnika i prezesa Zarządu Fundacji Aleja Gwiazd Siatkówki Arkadiusza Jaśkowskiego.

 

Nasze główne zadania, obok kontynuacji, rozwoju i organizacji kolejnych edycji Alei Gwiazd Siatkówki, to: zorganizowanie i budowa pierwszego na świecie, interaktywnego Muzeum Gwiazd Siatkówki; poprawa in

frastruktury obiektów sportowych dla dzieci i młodzieży; organizacja zajęć piłki siatkowej, także z wybitnymi siatkarzami; budowa obiektów sportowych i organizacja pożegnań z reprezentacją wybitnych siatkarzy nie tylko w wielkich miastach, ale także mniejszych jak Suwałki czy małych jak na przykład Milicz, gdzie od 2003 oku jest Alejka Gwiazd Siatkówki. Poprzez współpracę z klubami, ale także samorządami, organizacjami pozarządowym, mediami chcemy uczynić siatkówkę tak popularną jak piłka nożna, dyscypliną którą uprawiają dzieci, rodzice i dziadkowie, sposobem na zdrowy tryb życia i utrzymanie kondycji fizycznej w każdym wieku.

Dlaczego podpisujemy umowę ze Ślepskiem Suwałki? Bo to prężnie działający klub, oddani działacze, grono wspaniałych sponsorów. i kapitalnych kibiców, samorząd dbający o rozwój bazy sportowej w mieście, mieście w którym jest atmosfera, a wkrótce, po oddaniu do użytku nowej hali sportowo-widowiskowej będą także warunki do uprawiania i popularyzacji siatkówki na najwyższym poziomie – po podpisaniu umowy o współpracy mówił Arkadiusz Jaśkowiak, prezes Zarządu Fundacji Aleja Gwiazd Siatkówki.

 

Na owocną współpracę z Fundacją w popularyzacji i rozwoju piłki siatkowej w Suwałkach liczy też prezes Ślepska Wojciech Winnik. Mecze Ślepska pokazują, że nie tylko nad Czarną Hańczą ale i pobliskich miastach zapotrzebowanie kibiców na siatkówkę na dobrym poziomie jest duże, a może być jeszcze większe, a piłka siatkowa dyscypliną równie popularną jak piłka nożna, bowiem dla obu jest miejsce w naszym mieście.

 Dla przypomnienia, bo o tym wydarzeniu pamiętają już tylko nieliczni kibice, w końcówce lat 70-tych XX wieku w Suwałkach gościliśmy prowadzoną przez Huberta Wagnera reprezentację Polski kobiet w piłce siatkowej, która w hali OSiR zagrała mecz towarzyszki z USA.

 

Fundacja Aleja Gwiazd powstała w marcu 2017 roku i jest kontynuacją działalności, którą jej Fundatorzy – Paweł Wachowiak i Sławomir Jachimowski rozpoczęli w roku 2003 w Miliczu organizując Aleję Gwiazd Siatkówki.  Paweł Wachowiak oraz Sławomir Jachimowski, działali wcześniej i byli Fundatorami Fundacji Aleja Gwiazd Siatkówki. Wielka pasja do siatkówki, chęć aktywnej promocji piłki siatkowej oraz upowszechnianie sportu i kultury fizycznej to główne powody powstania fundacji.

Jednym z najważniejszych projektów realizowanych przez Pawła Wachowiaka i Sławomira Jachimowskiego nieprzerwanie od 2003 r. jest Aleja Gwiazd Siatkówki, będąca światowej skali imprezą siatkarską. Organizowane w niewielkim Miliczu na Dolnym Śląsku święto siatkarskie ma na celu głównie popularyzację tej dyscypliny sportu, a także przybliżenie sylwetek zasłużonych w siatkówce osób. Jest to przedsięwzięcie cieszące się wielkim zainteresowaniem entuzjastów piłki siatkowej i na stałe wpisane jest do kalendarza imprez Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

 

Od ponad dekady najlepsze siatkarki i siatkarze, trenerzy, działacze oraz mecenasi siatkówki odciskają swoje dłonie w Alei Gwiazd na milickim rynku. W ramach projektu wyróżnieni zostali między innymi: Mariusz Wlazły, Paweł Zagumny, Daniel Castellani, Andre Anastasi, Dorota Świeniewicz, Małgorzata Glinka, Gilberto de Godoy Filho – GIBA, Raul Lozano.

Po zakończeniu uroczystej ceremonii, tradycyjnie rozgrywany jest mecz reprezentacji Polski z najlepszymi drużynami świata. Spotkanie wzbudza rokrocznie wielkie emocje i gromadzi na hali kibiców nie tylko z kraju, ale i z całego świata.

W maju 2017 roku Fundacja Aleja Gwiazd zorganizowała otwarcie Alei Gwiazd Siatkówki w Katowicach.

Poza kontynuacją, rozwojem i organizacją kolejnych edycji Alei Gwiazd Siatkówki do głównych celów statutowych fundacji należą przede wszystkim:

– zorganizowanie i budowa pierwszego na świecie, interaktywnego Muzeum Gwiazd Siatkówki,

– poprawa infrastruktury obiektów sportowych dla dzieci i młodzieży,

– organizacja zajęć piłki siatkowej, także z wybitnymi siatkarzami,

– budowa obiektów sportowych,

– organizacja pożegnań z reprezentacją wybitnych siatkarzy.

 

GRAJ O ZDROWIE.PDF

Tadeusz Moćkun