Aktualności

HWS „Suwałki Arena” z nominacją do Podlaskiej Marki 2019!

Hala Widowiskowo-Sportowa „Suwałki Arena” z nominacją do Podlaskiej Marki 2019! Podlaska Marka to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych plebiscytów odbywających się na terenie regionu, organizowany nieprzerwanie od 14 lat przez Marszałka Województwa Podlaskiego i niezmiennie cieszący się dużym zainteresowaniem regionalnych producentów i konsumentów.

W ciągu ostatniej dekady w konkursie rywalizowało łącznie kilkaset produktów, które do dzisiaj, dzięki obecności na rynku i swojej doskonałej jakości, przyczyniają się do promocji Podlaskiego w kraju i poza granicami Polski. Wśród laureatów znajdują się zarówno produkty dużych podlaskich przedsiębiorstw, ale również drobnych producentów, kultywujących tradycje dziedzictwa kulturowego regionu.

Otrzymanie tytułu Podlaskiej Marki Roku nie wynika z wysokości sprzedaży, czy z liczby zatrudnionych pracowników, ale z wysokiej jakości i unikatowych walorów wytwarzanych produktów. Podlaska Marka przyznawana jest więc najciekawszym inicjatywom, najpiękniejszym miejscom oraz najlepszym produktom, których wspólnym mianownikiem jest obszar ich realizacji – województwo podlaskie.

Laureatów wskazują – niezależnie od siebie – kapituła konkursu, składająca się m.in. z reprezentantów Rady Przedsiębiorczości, przedstawicieli świata sztuki, kultury, mediów, gospodarki, organizacji pozarządowych (wyłaniająca siedmiu nagrodzonych) oraz konsumenci, wybierający jednego zwycięzcę w głosowaniu internetowym.

Udział w konkursie to same korzyści – szerokie zainteresowanie konsumentów i mediów, nagrody finansowe, możliwość wykorzystywania logo konkursu oraz spotów promujących zwycięzców w akcjach reklamowych, ale przede wszystkim wzmocnienie prestiżu, dzięki możliwości dołączenia do zupełnie wyjątkowego grona – najlepszych podlaskich produktów.

Hala Widowiskowo-Sportowa „Suwałki Arena” to nowoczesny obiekt umożliwiający realizację różnego rodzaju wydarzeń o charakterze sportowo-widowiskowym dla wszystkich grup wiekowych. To również drugi dom naszych siatkarzy.

Do tej pory w województwie podlaskim nie było obiektu o podobnej skali: powierzchnia zabudowy 5 446 m², powierzchnia użytkowa 6 601 m², wysokość hali – 16 m. W hali znajdują się trybuny na 2 121 miejsc, w tym trybuny stałe na 1 600 miejsc oraz pozostałe miejsca na trybunach mobilnych, co umożliwia organizację dużych imprez sportowych i kulturalnych o charakterze ogólnopolskim i międzynarodowym np.: rozgrywek sportów halowych, sportów walki, koncertów, itp. Hala Suwałki Arena cieszy się dużym uznaniem wśród mieszkańców Suwałk, turystów i licznych gości, którzy specjalnie do Suwałk przyjeżdżają na mecze, koncerty czy organizowane imprezy. Od momentu otwarcia 23.11.2019 r. halę odwiedziło ponad 36 tyś. osób. Budynek hali spełnia szereg funkcji sportowych m. in. w hali są również prowadzone treningi młodzieży szkolnej, a także rozgrywki uczniów w piłce siatkowej, nożnej, piłce ręcznej i innych dyscyplinach.

Oddaj swój głos na Halę Widowiskowo-Sportową „Suwałki Arena” klikając w link: https://bit.ly/3aca3vP.

fotografia główna: DroneUp / Łukasz Tyczkowski