Aktualności

Inauguracja do zapomnienia

W meczu inaugurującym sezon 2020/2021 PlusLigi siatkarze Ślepska Malow Suwałki przegrali z GKS-em Katowice 0:3 (18:25, 22:25, 25:27). MVP, czyli najlepszym zawodnikiem spotkania, został Miłosz Zniszczoł, środkowy gości.

Początek pierwszego seta był bardzo wyrównany. Gospodarze nie pozwalali katowiczanom na wypracowanie bezpiecznej przewagi, aż do stanu 14:14. Sygnał do ucieczki dali gościom Kamil Kwasowski oraz Jakub Jarosz. Skutecznie punktował również Adrian Buchowski. Trener Andrzej Kowal próbował ostudzić zapędy rywali i wykorzystywał przysługujące mu przerwy, ale nie przyniosło to rezultatu. GKS kontrolował grę i zwyciężył w pierwszej odsłonie do 18.

Druga partia rozpoczęła się od wyraźnego prowadzenia katowiczan. W szeregach Ślepska Malow Suwałki zaczęła funkcjonować zagrywka, ale niestety nie trwało to długo. Podopieczni trenera Grzegorza Słabego poprawili przyjęcie i grę blokiem, co poskutkowało wypracowaniem kolejnej, bezpiecznej przewagi. Doskonale, po raz kolejny w tym meczu, spiswał się Kamil Kwasowski, który poprowadził gości do zwycięstwa w drugim secie.

Trzecia partia była ostatnią szansą do nawiązania kontaktu z rywalami. Biało-niebiescy próbowali naciskać przyjezdnych, ale zawodnicy GKS-u Katowice systematycznie odrabiali straty. Siatkarze Ślepska Malow Suwałki kilkakrotnie wychodzili na prowadzenie, które po chwili jednak tracili. Na przestrzeni całego meczu dobrze prezentował się Tomas Rousseaux, który sprawdzał się w grze ofensywnej i defensywnej. W końcowej części seta, a jak później się okazało również meczu, gra toczyła się na przewagi. Zwycięstwo katowiczan przypieczętowali Adrian Buchowski i Jakub Jarosz.

– Widać było w naszych poczynaniach dużo szarpnięć – powiedział tuż po zakończeniu spotkania Łukasz Rudzewicz, środkowy Ślepska Malow Suwałki:

Kolejnym przeciwnikiem biało-niebieskich będzie Indykpol AZS Olsztyn, który uległ w meczu 1. kolejki PlusLigi Cerradowi Enei Czarnym Radom 2:3. Początek spotkania 19 września, o godzinie 17:30 w Olsztynie.


Ślepsk Malow Suwałki – GKS Katowice 0:3 (18:25, 22:25, 25:27)

Ślepsk Malow Suwałki: Waliński (5), Rousseaux (17), Bołądź (12), Rudzewicz (4), Sapiński, Gonciarz (1), Czunkiewicz (libero) / Filipowicz (libero) oraz Kaczorowski, Klinkenberg (1), Sacharewicz (3), Rohnka (4).
GKS Katowce: Nowakowski (5), Zniszczoł (14), Jarosz (17), Buchowski (14), Firlej (1), Kwasowski (11), Watten (libero).

Zapraszamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych:

FacebookInstagramTwitter

___

ℹ️ Występy biało-niebieskich w PlusLidze wspiera Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego: www.wrotapodlasia.pl.