Aktualności

Kadra 2019/2020: Dziękujemy Żenia!

Ievgen Kapaiev nie będzie w sezonie 2019/2020 reprezentował barw MKS Ślepsk Malow Suwałki.

– Dziękujemy serdecznie „Żenii” za grę w naszym zespole i czynny wkład w Mistrzostwo 1. Ligi Mężczyzn – powiedział Wojciech Winnik, prezes MKS Ślepsk Malow Suwałki.

Kapaiev dołączył do suwalskiego zespołu przed sezonem 2018/2019. 34-letni przyjmujący zaliczył na pierwszoligowych boiskach 18 spotkań, w których zdobył 95 punktów. W statystykach pojawiło się również 13 asów serwisowych, 10 bloków i tytuł MVP (domowy mecz z Tauronem AZS Częstochowa). Najwięcej „oczek” Kapaiev zdobył w wyjazdowym meczu z AZS AGH Kraków (16 punktów).

Tuż przed wyjazdem z Suwałk porozmawialiśmy chwilę z Ievgenem o planach na przyszłość i wrażeniach z pobytu w Polsce:

Czy jesteś zawodolony z pobytu w Suwałkach?
– Tak. Miasto spokojne, bardzo się mojej rodzinie spodobało. Ważne było to, że nie czułem się sam. Mnóstwo jezior i miejsca do wypoczynku.

Jak oceniasz polską, pierwszą ligę? Czy coś Cię zaskoczyło?
– Wiele nie mogę powiedzieć, gdyż był to mój pierwszy rok zagranicą, ale muszę przyznać, że poziom jest bardzo wysoki. Pierwszych sześć-siedem zespołów prezentowało bardzo wyrównaną siatkówkę.

Wróciłeś szczęśliwie do domu, na Ukrainę. Czy masz już plany na sportową przyszłość?
– To prawda. Wróciliśmy z rodziną do domu i nadszedł czas, aby wszystko przemyśleć i na spokojnie porozmawiać. Na tę chwilę konkretnych ofert nie otrzymałem, ale nie ukrywam – bardzo chciałbym jeszcze pograć na dobrym poziomie!

Dziękujemy serdecznie za rozmowę i każdy zdobyty punkt!
– Ja również chciałbym bardzo podziękować klubowi za otrzymaną szansę i bycie jednym z elementow końcowego sukcesu. Dziękuję wszystkim kibicom za wspaniały doping.

Nie mówimy żegnaj – mówimy do zobaczenia! 🙂 #RazemMożemyWięcej