Aktualności

Kalendarz Fundacji Herosi

Miło jest nam poinformować, że Bartłomiej Bołądź, atakujący MKS Ślepsk Malow Suwałki, wspólnie z reprezentantami Polski w piłce siatkowej mężczyzn już po raz ósmy wsparli charytatywną inicjatywę Fundacji Herosi i zostali bohaterami wyjątkowego kalendarza na rzecz dzieci walczących z nowotworami!

Dzięki wieloletniej współpracy Fundacji Herosi z reprezentacją Polski w siatkówce oraz Polskim Związkiem Piłki Siatkowej powstała nowa odsłona wyjątkowego charytatywnego kalendarza na 2020 rok. Całkowity zysk z tego projektu zostanie przeznaczony na pokrycie kosztów nierefundowanej chemioterapii oraz diagnostyki genetycznej dla podopiecznych fundacji z Kliniki Onkologii i Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży Instytutu Matki i Dziecka, gdzie leczą się dzieci z całej Polski. Na potrzeby kalendarza powstały wyjątkowe zdjęcia autorstwa Sylwii Dąbrowy, przedstawiające siatkarzy „dużych Herosów” z dziećmi „małymi Herosami”. Jest to jedyny tego typu projekt charytatywny z udziałem reprezentantów Polski w siatkówce.

– Jesteśmy dumni, że od samego początku istnienia naszej fundacji, mamy wyjątkową możliwość, aby współpracować z reprezentacją Polski w piłce siatkowej mężczyzn. Dzięki dużemu zaangażowaniu ze strony zawodników, możemy aktywnie pomagać naszym podopiecznym z onkologii dziecięcej. Wyrazem tego jest już 8. edycja charytatywnego kalendarza – podkreśla Aneta Rostkowska z Zarządu Fundacji Herosi.

fot. Sylwia Dąbrowa

Charytatywne kalendarze związane są z prowadzoną już od 10 lat kampanią, która ma na celu propagowanie szeroko rozumianej idei pomagania oraz pozyskanie środków na rzecz podopiecznych fundacji walczących z nowotworami. Do tej pory między innymi dzięki darowiznom związanym z kolejnymi edycjami kalendarza Fundacja Herosi zakupiła sprzęt medyczny o łącznej wartości przekraczającej 600 000 zł. oraz wsparła remont w Klinice Onkologii i Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży m.in. poprzez sfinansowanie montażu wentylacji i klimatyzacji o wartości 350 000 zł.

Nowa edycja charytatywnego kalendarza nie mogłaby powstać, gdyby nie wsparcie partnerów i przyjaciół Fundacji Herosi, do których należą: Polski Związek Piłki Siatkowej oraz reprezentacja Polski w piłce siatkowej mężczyzn, wypożyczalnia kostiumów Aladyn (stroje na sesję zdjęciową), Customeritum (wysyłka kalendarzy), Grupa Polska Press (patron medialny), Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego (użyczenie miejsca na sesję zdjęciową), Sylwia Dąbrowa (zdjęcia), Monika Różanek (rysunki), Katarzyna Dąbek (skład i retusz).

Charytatywne kalendarze dostępne są za pośrednictwem oficjalnej strony Fundacji Herosi https://www.herosi.eu


Fundacja Herosi jest organizacją pożytku publicznego od 10 lat aktywnie pomagającą dzieciom z chorobami nowotworowymi oraz z domów dziecka. Wolontariusze realizują marzenia podopiecznych, organizują spotkania ze znanymi osobami, wyjazdy na mecze, treningi i koncerty. Regularnie odwiedzają podopiecznych Klinice Onkologii i Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży Instytutu Matki i Dziecka, organizując im czas wolny od zabiegów w trakcie leczenia i pobytu w szpitalu.

W działalność Herosów zaangażowani są znani sportowcy m.in. siatkarze i siatkarki, skoczkowie narciarscy, piłkarze ręczni, piłkarze nożni, a także aktorzy, projektanci i muzycy, którzy biorą udział w spotkaniach z dziećmi, zbiórkach i w sesjach zdjęciowych z udziałem podopiecznych. Fundacja Herosi od samego początku intensywnie współpracuje z reprezentacją Polski w siatkówce mężczyzn oraz Polskim Związkiem Piłki Siatkowej.

Zawodnicy oraz trenerzy odwiedzają podopiecznych fundacji leczących się na oddziale onkologii dziecięcej, przekazują siatkarskie gadżety na licytacje oraz użyczają swojego wizerunku w charytatywnym kalendarzu Fundacji Herosi, z którego całkowity zysk przeznaczony jest na pokrycie kosztów nierefundowanej chemioterapii oraz diagnostyki genetycznej dla podopiecznych fundacji.

Szczegóły dotyczące działań Fundacji Herosi można znaleźć na https://www.herosi.eu oraz na profilach: https://www.facebook.com/FundacjaHerosi, https://twitter.com/FundacjaHerosi oraz https://instagram.com/fundacjaherosi

#RazemMożemyWięcej