Aktualności

Mecze kontrolne z Asseco Resovią Rzeszów

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki awansowali w minioną sobotę (06.03) do fazy play-off PlusLigi, w której zagra osiem najlepszych drużyn rundy zasadniczej sezonu 2020/2021. Rywalem biało-niebieskich w walce o awans do półfinału rozgrywek będzie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. W ramach przygotowań do starcia z aktualnym Mistrzem Polski i uczestnikiem Ligi Mistrzów suwalczanie dwukrotnie zmierzą się z Asseco Resovią Rzeszów, piątą drużyną rundy zasadniczej.

Biało-niebiescy powrócili dziś (10.03) do treningów po krótkiej przerwie. Podopieczni trenera Andrzeja Kowala otrzymali kilka dni wolnego z uwagi na konieczność regeneracji organizmów przed intensywnym okresem przygotowań do pierwszego meczu fazy play-off. W pierwszym meczu fazy pucharowej rywalem siatkarzy Ślepska Malow Suwałki będzie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Pierwsze spotkanie fazy pucharowej odbędzie się 21 marca o godzinie 14:45 w Kędzierzynie-Koźlu. Rewanż tydzień później w Hali Sportowo-Widowiskowej „Suwałki Arena”. Transmisję obu wydarzeń przeprowadzi telewizja Polsat Sport, a relację radiową będzie można usłyszeć na antenie Polskiego Radia Białystok. O szczegółach rywalizacji będziemy informować w kolejnych komunikatach.

Wcześniej, bo już w najbliższą sobotę (13.03), biało-niebiescy wyjadą do Rzeszowa, gdzie dwukrotnie zmierzą się z tamtejszą Asseco Resovią.

„Asseco Resovia Rzeszów zwróciła się do nas z zapytaniem o możliwość rozegrania dwóch spotkań kontrolnych przed rozpoczęciem fazy play-off. Decyzja zapadła wczoraj (09.03). Celem rozegrania sparingów jest oczywiście jak najlepsze przygotowanie zespołów do najważniejszej części sezonu” – mówi trener Andrzej Kowal, szkoleniowiec Ślepska Malow Suwałki.

Pierwszy z dwóch zaplanowanych meczów kontrolnych w Rzeszowie, odbędzie się 14 marca o godzinie 17:45, drugi natomiast 15 marca o godzinie 14:45. Przypomnijmy, że we wszystkich dotychczasowych, ligowych starciach obu ekip górą byli suwalczanie. W sezonach 2019/2020 i 2020/2021 wszystkie spotkania biało-niebieskich z drużyną z Rzeszowa zakończyły się zwycięstwem Ślepska Malow Suwałki 3:1.

Plan gier kontrolnych Ślepska Malow Suwałki w Rzeszowie:

14 marca 2021, 17:45 (Rzeszów): Asseco Resovia Rzeszów – Ślepsk Malow Suwałki
15 marca 2021, 14:45 (Rzeszów): Asseso Resovia Rzeszów – Ślepsk Malow Suwałki


Wielkie wietrzenie magazynu! Sprawdź aktualne promocje w naszym sklepie internetowym: sklep.slepsksuwalki.pl.

Zapraszamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych:

FacebookInstagramTwitter
___
ℹ️ Występy biało-niebieskich w PlusLidze wspierane są poprzez dotacje sfinansowane ze środków Miasta Suwałki i Województwa Podlaskiego. #RazemMożemyWięcej!