Aktualności

Misja Krispol Września!

MKS Ślepsk Suwałki zmierzy się już jutro (30.11) z APP Krispolem Września. W rozmowie z Mateuszem Mielnikiem, I trenerem MKS’u, wracamy również do meczu z KS Lechią Tomaszów Mazowiecki i nie tylko.

– Za nami mecz z KS Lechią Tomaszów Mazowiecki, który był swojego rodzaju sprawdzianem dla MKS Ślepska Suwałki. Na jaki stopień w szkolnej skali oceniłby Pan sobotnie spotkanie i dlaczego?

Mateusz Mielnik: W skali szkolnej? Hmm… Mocna czwórka. Zwycięstwo w tym meczu było nam bardzo potrzebne. Wiedzieliśmy, że czeka nas trudne spotkanie, ale sytuacja kadrowa Lechii ułatwiła nam nieco sprawę. Zagraliśmy konsekwentnie i zasłużenie zdobyliśmy 3 punkty.

– Po raz kolejny na ligowych parkietach w szeregach gospodarzy zabrakło Patryka Szwaradzkiego. Czy ma to związek z jutrzejszym (30.11) meczem z APP Krispolem Września?

Mateusz Mielnik: To prawda. Patryk normalnie trenuje już z zespołem, ale po skręceniu są jeszcze ślady i zdecydowałem, że jeśli nie bedzie potrzeby, to nie bedzie musiał wchodzić na boisko. Podobnie wygląda sprawa Janka Tomczaka. Na szczęście na mecz z Krispolem, zarówno Patryk jak i Janek, bedą do naszej do dyspozycji.

– Wybieracie się dziś (29.11) do Wrześni na przeprawę z liderem rozgrywek. Czego spodziewacie się po zawodnikach APP Krispolu i na który z elementów gry przeciwnika należy zwrócić największą uwagę?

Mateusz Mielnik: Rzeczywiście, przed nami kolejny trudny przeciwnik. Po 11. kolejkach zespół Krispolu Września prowadzi w ligowej tabeli i po tylu meczach nie możemy już mówić o żadnym przypadku. Musimy przygotować się na mocną zagrywkę, ofensywnych skrzydłowych „obsługiwanych” przez doświadczonego rozgrywającego i skuteczny blok. Mają sporo atutów, ale my musimy zagrać swoją siatkówkę, wznieść się na wyżyny swoich umiejętności, a takie mamy i jak najskuteczniej przygotować się na zatrzymanie ofensywy gospodarzy.

– Sytuacja w ligowej tabeli jest dla MKS Ślepska Suwałki coraz lepsza. Czy jest to już optymalna forma zespołu? Jeśli nie – kiedy ma ona przyjść?

Mateusz Mielnik: Cieszy to, że wygrywamy i zdobywamy kolejne punkty w lidze. Do tej pory wygrywaliśmy, ale cały czas siedzi w nas uczucie, że to nie jest szczyt naszych możliwości. Możemy grac zdecydowanie lepiej i do tego dążymy. Liga jest bardzo wyrównana i najważniejsze będą dla nas play-offy.

Mecz APP Krispol Września – MKS Ślepsk Suwałki w piątek, 30 listopada o godzinie 18:00. Transmisję meczu przeprowadzi Polsat Sport News. Dostępna będzie również relacja live na www.slepsksuwalki.pl Serdecznie zapraszamy do kibicowania!