Aktualności

MKS Aqua Zdrój Wałbrzych – Ślepsk Suwałki.

Sobotni mecz 7. kolejki pomiędzy Aqua Zdrój Wałbrzych i Ślepskiem Suwałki wzbudza spore zainteresowanie mediów.

A to kilka prasowych zapowiedzi sobotniego meczu z udziałem Ślepska

https://walbrzych.naszemiasto.pl

Siatkarze MKS-u Aqua Zdroju Wałbrzych w sobotę 4 listopada zagrają ze Ślepskiem Suwałki
Podopieczni trenera Janusza Bułkowskiego co prawda tylko bronią się przed spadkiem, ale na pewno będą chcieli powalczyć z zespołem z Suwałk o jakąś zdobycz punktową, a przy okazji zrehabilitować się za porażkę 0:3 z AZS-em Częstochowa.

Dodatkowym smaczkiem rywalizacji ze Ślepskiem jest fakt, że w tej drużynie grali dwaj, obecnie nasi zawodnicy – Piotr Lipiński i Mateusz Linda.

Gazeta Współczesna

Drugi daleki wyjazd siatkarzy Ślepska

Przed siatkarzami Ślepska Suwałki drugi w sezonie mecz wyjazdowy. Lider tabeli zagra z drużyną MKS Aqua Zdrój Wałbrzych.

Suwalska drużyna w pięciu spotkaniach u siebie zdobyła komplet punktów. W jedynym meczu wyjazdowym przegrała 2:3 ze Stalą Nysa. Przed zespołem Dimy Skorija drugi z dalekich wyjazdów. Tym razem do Wałbrzycha.

– Oczywiście takie wyjazdy są uciążliwe, ale gramy już nie pierwszy rok w tej lidze i potrafimy sobie z tym radzić – twierdzi Skorij. – Mamy swoje sposoby na zniwelowanie skutków dalekiej podróży i mam nadzieję, że nie będzie miało to wpływu na naszą postawę na boisku.

Dla kogo siódemka okaże się szczęśliwa? – pyta portal siatka.org

Przed nami już siódma kolejka spotkań na zapleczu PlusLigi. W niej w Wałbrzychu fotela lidera będzie bronił suwalski Ślepsk. Do ciekawego meczu dojdzie w Częstochowie, gdzie AZS zmierzy się z AGH. TSV spróbuje powstrzymać siedlecki KPS, a chrapkę na pierwsze punkty mają SMS i Olimpia. Czy tym razem sypnie niespodziankami? A może będą zwyciężali faworyci?

Lider z Suwałk udał się w podróż do Wałbrzycha, gdzie swojej pozycji w tabeli będzie bronił w starciu z Aqua Team Wałbrzych. Nie ulega wątpliwości, że faworytem pojedynku będą podopieczni Dimitrija Skoryja, tym bardziej że mają oni na koncie dotychczas aż pięć zwycięstw. Chociaż będzie to dla nich dopiero drugie wyjazdowe starcie, a pierwsze przegrali w Nysie.

W znacznie trudniejszej sytuacji jest drużyna prowadzona przez Janusza Bułkowskiego. Wprawdzie ma ona na swoim koncie dwie wygrane, ale to jest zbyt mało, żeby znajdować się w czołowej ósemce. Plasuje się dopiero na dziesiątej lokacie, więc musi szukać oczek w każdym spotkaniu. Bez wątpienia jakiekolwiek punkty urwane Ślepskowi mogą się dla niej okazać bezcenne w końcowym rozrachunku.

Na dobrym wyniku szczególnie powinno zależeć Mateuszowi Lindzie i Piotrowi Lipińskiemu, którzy w przeszłości grali w suwalskiej ekipie. Czy tym razem poprowadzą swoją drużynę do niespodziewanego sukcesu w starciu z liderem?