Aktualności

MKS Ślepsk Suwałki mistrzem 1. Ligi Mężczyzn!

MKS Ślepsk Suwałki mistrzem 1. Ligi Mężczyzn w sezonie 2018/2019!

Biało-niebiescy pokonali w wielkim finale faworyzowaną Stal Nysa. W rywalizacji do trzech zwycięstw suwalczanie zwyciężyli 3:0. W drodze po końcowy tytuł siatkarze Ślepska pokonali BBTS Bielsko-Biała i Lechię Tomaszów Mazowiecki, zwycięzcę rundy zasadniczej.

W trzecim meczu finału gospodarze wyszli na parkiet mocno zmotywowani. Podopieczni Mateusza Mielnika już od pierwszych piłek pokazali, że zgromadzeni w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji kibice mogą oczekiwać widowiska na najwyższym poziomie. Za sprawą dobrej zagrywki i równej grze w bloku zdominowali rywali. Świetnie funkcjonowała również gra skrzydłami, gdzie trudne piłki „kończył” Wojciech Winnik. W pierwszej odsłonie górą byli biało-niebiescy, którzy zwyciężyli do 18 punktów.

Drugi set sprawił, że serca zabiły nieco szybciej. Nysianie poprawili grę w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i ostatecznie zwyciężyli na przewagi, do 29 punktów. Stalowcy doskonale wytrzymali próbę nerwów i pozostawili kwestię finału otwartą.

Trzecia partia to pewnego rodzaju kopiuj-wklej pierwszej odsłony. Siatkarze Ślepska szybko pozbierali się po porażce w drugim secie i przyspieszyli grę. W szeregach biało-niebieskich dobrze funkcjonowały zagrywka i obrona, gdzie popisywał się libero MKS – Paweł Filipowicz.  W pewnym momencie na boisku zrobiło się bardzo nerwowo. Jeden z kibiców Ślepska wybił piłkę, do której zmierzali zawodnicy Stali. Doszło do rękoczynów, ale skończyło się na słownych reprymendach. Ostatecznie, biało-niebiescy zwyciężyli do 19 punktów i do końcowego sukcesu brakowało im zaledwie 25 punktów.

W czwartym secie gospodarze poszli za ciosem i wyraźnie wygrali. Sportowy awans do PlusLigi i Mistrzostwo 1. Ligi Mężczyzn w siatkówce stały się faktem.

Przed nami weryfikacja klubu m.in pod kątem odpowiedniej hali sportowej czy możliwości organizacyjno-finansowych.

Dziękujemy:

– sponsorom

– władzom samorządowym

– kibicom

…za wsparcie, bez którego tak wspaniały sukces nie byłby możliwym do zrealizowania!

#RazemMożemyWięcej!


MKS Ślepsk Suwałki – Stal Nysa 3:1 (25:18, 29:31, 25:19, 25:19)

MKS Ślepsk Suwałki: Winnik, Siek, Sapiński, Skrzypkowski, Rohnka, Gonciarz, Filipowicz (L) oraz Krupiński, Tomczak, Szwaradzki, Laskowski
Stal Nysa: Kaczorowski, Stolc, Bućko, Nożewski, M’Baye, Szczurek, Czunkiewicz (L) oraz Długosz, Matula, Owczarz, Bułkowski, Mucha

Stan rywalizacji: 3:0 (3:0; 11.04, 3:1; 12.04, 3:1; 18.04)

fot. Robert Rutkowski