Aktualności

Od przedszkola do … kina [zdjęcia]

Sezon I-ligowy siatkarze Ślepska mają już za sobą, ale nie oznacza to, że dostali wolne i odpoczywają. W tym tygodniu spotkali się z dziećmi z punkt przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Przebrodzie (gm. Suwałki), a w Cinema Lumiere (CH Plaza) promowali klub przed seansem filmowym z cyklu „Babski Wieczór”.

– Dyrekcja szkoły i przedszkolaki zaprosili nas na warsztaty kulinarne – opowiada Mateusz Laskowski, który gościł w przedszkolu razem z Kacprem Gonciarzem i Łukaszem Szarkiem. – Dzieciaki były fantastyczne, razem przygotowaliśmy i … zjedliśmy tosty, porozmawialiśmy o ich zainteresowaniach, o tym kim chcieliby być jak dorosną. Dziewczynki najczęściej widziały siebie w roli piosenkarek czy modelek, chłopcy… chłopcy wymienili kilkanaście zawodów. Żaden jednak nie widział siebie w charakterze sportowca. Jeśli chodzi o mnie, najbardziej zaimponował mi Piotruś, który, jak dorośnie, zostanie rolnikiem. Dlaczego? Bo rolnikiem jest jego tata, jeździ traktorem i dużymi maszynami.

W środowy wieczór MKS Ślepsk Suwałki otworzył swoje stoisko promocyjne w Cinema Lumiere (CH Plaza). W środy kino zaprasza na seanse z cyklu „Babski wieczór”.
Klubowe szaliki i kalendarze, kubki i długopisy z logiem Ślepska cieszyły się zainteresowaniem nie mniejszym niż przysłowiowe „świeże bułeczki w piekarni”. Ale jeszcze większą uwagę pań przyciągali siatkarze. W kasie zasiadł Vitalij Shchitkov, popcorn i napoje sprzedawał Janek Lesiuk, a przy stoisku z klubowymi gadżetami królowali Adrian Hunek i Jakub Krupiński, który wcielił się też w rolę biletera. W konkursie z nagrodami jedno z pytań brzmiało tak: „Ile centymetrów wzrostu ma Adrian Hunek. Dla ułatwienia dodam, że dwa metry, a może trochę więcej”. Odpowiedź prawidłowa to 203 centymetry.

W nadchodzącym tygodniu Ślepsk zaprasza nauczycieli wychowania fizycznego i nie tylko, na warsztaty z trenerem Mateuszem Kuśmierzem. Temat zajęć „Rozgrzewka na lekcji wychowania fizycznego z elementami piłki siatkowej.” Warsztaty odbędą się 26 kwietnia 2018 r. (czwartek) o godz. 15.30 na hali OSiR w Suwałkach. Obowiązuje strój sportowy i buty na zmianę, a także zgłoszenie elektroniczne na stronie Suwalskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli.

Fot. Iza Gejdel i Tadeusz Moćkun