Aktualności

Ogólnopolski Turniej Młodzików o Puchar Prezesa MKS Ślepsk Malow Suwałki

Młodzi siatkarze AZS UWM Olsztyn zwyciężyli w I Ogólnopolskim Turnieju Młodzika o Puchar Prezesa MKS Ślepsk Malow Suwałki. Zawody rozegrano w dniach 1-2 października 2021 roku w Hali Sportowo-Widowiskowej „Suwałki Arena”. 

W dwudniowych zmaganiach wystartowało 93 zawodników, którzy wzięli udział w aż 21 spotkaniach. Sprawne przeprowadzenie turnieju było możliwe dzięki organizacji trzech boisk meczowych. Na parkiecie mogliśmy zobaczyć m.in. AZS UWM Olsztyn, BAS Białystok, ISKRA Warszawa, SMS Ostróda / IKS Atak Elbląg, Tytanów Białystok oraz SUKSS Suwałki, gospodarzy rozgrywek, którzy wystawili do walki dwie drużyny. Warto wspomnieć, że drugi zespół SUKSS Suwałki wystąpił w I Ogólnopolskim Turnieju Młodzika o Puchar Prezesa MKS Ślepsk Malow Suwałki poza klasyfikacją, z uwagi na wycofanie się jednej ze zgłoszonych drużyn. To sprawia, że ostatecznie sklasyfikowano sześć zespołów.

Tytuł mistrzowski I Ogólnopolskiego Turnieju Młodzika o Puchar Prezesa MKS Ślepsk Malow Suwałki trafił w ręce siatkarzy AZS UWM Olsztyn, którzy pokonali w wielkim finale Tytanów Białystok i zwyciężyli w premierowej edycji wydarzenia. Na trzecim miejscu uplasowali się zawodnicy SMS Ostróda / IKS Atak Elbląg. Tuż za podium zakończył zmagania SUKSS Suwałki.

Organizatorzy przewidzieli również nagrody indywidualne.

MVP, czyli najlepszym zawodnikiem I Ogólnopolskiego Turnieju Młodzika o Puchar Prezesa MKS Ślepsk Malow Suwałki, został Jakub Sienkiewicz z AZW UWM Olsztyn. Najlepszym przyjmującym zawodów wybrano Macieja Moszczyńskiego, również ze zwycięskiej drużyny z Olsztyna. Nagroda dla najlepszego atakującego turnieju trafiła natomiast do Mateusza Bożejewicza z SMS Ostróda / IKS Atak Elbląg. Najlepszym rozgrywającym został Maurycy Ciećwierz z Tytanów Białystok, a najlepszym środkowym Kacper Domalewski z SUKSS Suwałki.

Nagroda dla najlepszego szkoleniowca powędrowała do Sergiusza Skalskiego, który poprowadził do zwycięstwa AZS UWM Olsztyn.

Warto wspomnieć o składzie sędziowskim, który zadbał o sprawne przeprowadzenie turnieju: Marek Hanc, Bartosz Tomczyk oraz Piotr Staniszewski.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom dwudniowych zmagań za wspaniałą rywalizację!

Klasyfikacja końcowa I Ogólnopolskiego Turnieju Młodzika o Puchar Prezesa MKS Ślepsk Malow Suwałki:

1. AZS UWM Olsztyn
2. Tytani Białystok
3. SMS Ostróda / IKS ATAK Elbląg
4. SUKSS Suwałki
5. ISKRA Warszawa
6. BAS Białystok

SUKSS Suwałki II – poza klasyfikacją

Zapraszamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych:

FacebookInstagramTwitter
___
ℹ️ Występy biało-niebieskich w PlusLidze wspierane są poprzez dotacje sfinansowane ze środków Miasta Suwałki i Województwa Podlaskiego.