Aktualności

Patryk Szwaradzki i Jakub Macyra w Ślepsku Suwałki

 

Z Energi NET Ostrołęka do Ślepska Suwałki przeszli dwaj czołowi zawodnicy finałowego turnieju II-ligowców o awans do I ligi, 23-letni atakujący Patryk Szwaradzki i jego rówieśnik, środkowym Jakub Macyra. Obaj, chociaż mieli oferty z innych I-ligowych klubów, poszli śladami trenera Mateusza Mielnika, który właśnie z Ostrołęki wrócił do Ślepska.

– Cieszę się, że obaj młodzi, ale już mający spore doświadczenie i duże aspiracje siatkarze przeszli ze mną do Ślepska – mówi trener Mateusz Mielnik. – Obaj byli mocnymi punktami Ostrołęki w II lidze, i wyróżniającymi się zawodnikami w finałowym turnieju o I ligę. Jestem przekonany, że ich transfer to wzmocnienie Ślepska. W Ostrołęce Patryk i Kuba zrobili duże postępy. Znając ich ambicje, wolę walki, zaangażowanie jestem pewny, że w Ślepsku rozwiną się jeszcze bardziej. Ich transfery to moim zdaniem wzmocnienie suwalskiej drużyny, której ambicje sięgają gry w Plus Lidze.

Na pytanie: Dlaczego Ślepsk? Patryk i Kuba odpowiedzieli:

Patryk Szardzki: Nie ukrywam, ze jednym z głównych powodów było przejście do Suwałk trenera Mateusza Mielnika. Bardzo dobrze nam się współpracowało przez ostanie dwa sezony. Jestem zawodnikiem młodym, który cały czas chce się rozwijać, a tym klubie, czyli Ślepsku i z tym trenerem – Mateuszem Mielnikiem, będę miał ku temu najlepsze warunki.

Jakub Macyra: Ślepsk to czołowy klub I ligi, z ambicjami włączenia się do walki o awans do Plus Ligi. Gdzie zatem, jeżeli nie w ambitnym klubie, w bardzo dobrych warunkach, z bardzo dobrym trenerem może rozwijać swoje umiejętności i nabierać doświadczenia zawodnik, który poznał już smak gry w siatkarskiej ekstraklasie i chce do niej wrócić na długo. Taką szansę widzę w Ślepsku i dlatego tu będę grał.

Na 05.06.2018 umowy ze Ślepskiem podpisali: atakujacy Patryk Szwaradzki, przyjmujący: Jan Lesiuk i Jakub Rohnka, środkowi: Cezary Sapiński i Jakub Macyra, libero: Jakub Krupiński i Paweł Filipowicz, rozgrywający Kacper Gonciarz, I trener Mateusz Mielnik.

Nowi siatkarze Ślepska:

Patryk Szwaradzki

Data urodzenia: 27.06.1995 Olsztyn

Wzrost 194 cm

Zasięg w ataku 347 cm

Kariera

2013-2015 Indykpol AZS Olsztyn

2015-2018 Energa NET Ostrołęka

Jakub Macyra – środkowy

Data urodzenia: 22.07.1995 Olsztyn

Wzrost 202 cm

Zasięg w ataku: 350 cm

Kariera

2014-15 AZS Częstochowa

2015-16 Stal Nysa

2016-17 AZS UWM Olsztyn

2017-18 Energa NET Ostrołęka