Aktualności

Pomagamy Ani!

Pani Anna Remelska ma 41 lat i mieszka w Suwałkach.

Jest szczęśliwą żoną jednego z przyjaciół naszego klubu, Bartosza Remelskiego i mamą dwóch synów. Pracuje w zawodzie neurologopedy. Na co dzień zajmuje się pomaganiem dzieciom i młodzieży, którzy cierpią z powodu ograniczeń mających źródło w zaburzeniach komunikacji językowej. Niestety nie może kontynuować pracy, gdyż sama potrzebuje pomocy.

W czerwcu wykonała profilaktyczne badanie piersi, które przyniosły niespodziewanie złe wyniki. Miesiąc później lekarze orzekli, że cierpi na złośliwego raka piersi. Dodatkowo, po zleconych badaniach immunohistochemicznych okazało się, że jest to rzadki, szczególnie agresywny podtyp nowotworu, który szybko się rozwija i częściej daje przerzuty, tzw. HER2 dodatni.

Pani Anna musi przyjąć leki o nazwie „Herceptyna” i „Perjeta” (pertuzumab). Pierwszy z nich otrzyma w ramach programu lekowego, drugi natomiast nie jest refundowany przez NFZ. 5 dawek „Perjety” to koszt około 60 tysięcy złotych. Należy doliczyć również koszta związane z dojazdami do Białostockiego Centrum Onkologii i rehabilitacją.

Na portalu zrzutka.pl prowadzona jest zbiórka, do której również dołożyliśmy cegiełkę: https://zrzutka.pl/gdcdhs

Historia Pani Anny pojawiła się w naszych mediach społecznościowych nieprzypadkowo, bowiem #RazemMożemyWięcej!