Aktualności

Porozumienie na rzecz rozwoju siatkówki

W czwartkowy (14.10) poranek, w Urzędzie Miejskim w Suwałkach, podpisano porozumienie, którego celem jest dalszy rozwój suwalskiej siatkówki. Sygnatariuszami dokumentu byli Czesław Renkiewicz, Prezydent Miasta Suwałk, Wojciech Winnik oraz Roman Kaleta, przedstawiciele Miejskiego Klubu Sportowego Ślepsk Malow Suwałki. Sp. z o.o., Łukasz Rudzewicz ze Stowarzyszenia Miejskiego Klubu Sportowego Ślepsk Malow Suwałki oraz Bartosz Jasiński, trener Suwalskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Siatkówki. 

Podpisanie porozumienia jest początkiem spójnego procesu metodyczno-dydaktycznego, którego jednym z głównych elementów jest utworzenie tzw. „modelu mistrza”. Zapowiedziano również m.in. utworzenie drużyny SUKSS Ślepsk Malow Suwałki, która ma być sportowym zapleczem klubu występującego w najwyższej klasie rozgrywkowej. Ważnym elementem porozumienia jest również współpraca stron podpisujących dokument w zakresie kompleksowej organizacji meczów SUKSS Ślepsk Malow Suwałki w Hali Sportowo-Widowiskowej „Suwałki Arena”.

– Spotkaliśmy się w Urzędzie Miasta Suwałki, aby podpisać porozumienie, w którym określono konkretne zadania. Mają one na celu systematyczne podnoszenie jakości sportu w mieście. W naszej ocenie należy przekazywać lokalnej młodzieży najlepsze bodźce do uprawniania siatkówki i nie tylko. Wierzymy, że zaangażują się w ten projekt młodzi ludzie, którzy w przyszłości będą stanowili o sile zespołu występującego w Pluslidze. Rozwój sportu w mieście jest bardzo widoczny – mówił Czesław Renkiewicz, Prezydent Miasta Suwałk.

Podpisanie porozumienia skomentował również Wojciech Winnik, prezes zarządu Miejskiego Klubu Sportowego Ślepsk Malow Suwałki Sp. z o.o.:

– Wyciągnięte wnioski z ubiegłych lat pozwoliły opracować nowy model współpracy w zakresie porozumienia. Pojawiły się nowe pomysły. Warto podkreślić, że najstarsza grupa Suwalskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Siatkówki trenuje w Hali Sportowo-Widowiskowej „Suwałki Arena”, gdzie ma styczność z zawodnikami grającymi w PlusLidze. To z pewnością dla tych młodych ludzi ważny czynnik motywacyjny, który ułatwi ich dalszy rozwój. Kładziemy duży nacisk na integrację siatkarskiego środowiska, m.in. poprzez organizację licznych turniejów siatkówki, których w ostatnim czasie nie brakowało – mówi Winnik.

Warto przypomnieć, że młodzi siatkarze Suwalskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Siatkówki powrócili z rozegranych w sierpniu 2021 roku Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy Of Moving z dwoma złotymi medalami. Podopieczni trenerów Bartosza Jasińskiego i Artura Łabacza zwyciężyli w kategoriach „czwórek” i „dwójek” chłopców.

Zapraszamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych:

FacebookInstagramTwitter
___
ℹ️ Występy biało-niebieskich w PlusLidze wspierane są poprzez dotacje sfinansowane ze środków Miasta Suwałki i Województwa Podlaskiego