Aktualności

Postawić kropkę nad „i”

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki spędzili tegoroczną Wielkanoc nie tylko przy świątecznym stole, ale również na treningach w Hali Sportowo-Widowiskowej „Suwałki Arena”. Wszystko z uwagi na zbliżający się rewanżowy mecz z Aluronem CMC Wartą Zawiercie, którego stawką będzie historyczne, 7. miejsce w PlusLidze. 

W rundzie zasadniczej, w bezpośredniej rywalizacji obu ekip, dwukrotnie wygrali siatkarze z Zawiercia i to oni wydawali się być faworytami piątkowego (02.04) starcia. Z drugiej strony podopieczni trenera Andrzeja Kowala dobrze zaprezentowali się w 1/4 finału PlusLigi na tle będącej w świetnej dyspozycji Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, tegorocznego finalisty Ligi Mistrzów, co pozwalalo z optymizmem spojrzeć w przyszłość i realnie myśleć o przełamaniu drużyny z Zawiercia. Tak też się stało.

W pierwszym meczu o 7. miejsce w PlusLidze lepsi okazali się biało-niebiescy, którzy zwyciężyli we własnej hali 3:1 (26:28, 25:18, 25:21, 25:19). MVP, czyli najlepszym zawodnikiem meczu, został Paweł Filipowicz, libero Ślepska Malow Suwałki. Warto przypomnieć, że w latach 2015-2017 Filipowicz reprezentował barwy Aluronu CMC Warty Zawiercie (dawniej Aluronu Virtu Warty Zawiercie).

– Cieszę się, że dostałem szansę do zaprezentowania swojego poziomu sportowego – dodał Filipowicz.

Na szczególną uwagę zasługuje zespołowość suwalczan, czego dowodem jest końcowy wynik punktowy poszczególnych zawodników: Kevin Klinkenberg – 19 punktów, Bartłomiej Bołądż – 16 punktów, Marcin Waliński – 15 punktów, Andreas Takvam – 14 punktów, Cezary Sapiński – 12 punktów.

Biało-niebiescy udadzą się w podróż do Zawiercia w najbliższą środę (07.04) o poranku. Rewanż odbędzie się dzień później w Hali Widowiskowo-Sportowej „Zawiercie”. Początek spotkania o godzinie 20:30.

Transmisję meczu, którego stawką będzie 7. miejsce w PlusLidze, przeprowadzą telewizja Polsat Sport i Polskie Radio Białystok.


1. mecz / 2 kwietnia 2021r., 20:30 / Hala Sportowo-Widowiskowa „Suwałki Arena”

Ślepsk Malow Suwałki – Aluron CMC Warta Zawiercie 3:1 (26:28, 25:18, 25:21, 25:19)

MVP: Paweł Filipowicz (Ślepsk Malow Suwałki)

Ślepsk Malow Suwałki: Waliński (15), Klinkenberg (19), Bołądź (16), Takvam (14), Sapiński (12), Tuaniga (4), Filipowicz (libero) oraz Szwaradzki, Warda, Rudzewicz.

Aluron CMC Warta Zawiercie: Gjorgiew (1), Kania (2), Bociek (20), Flavio (10), Halaba (10), Muagututia (13), Andrzejewski (libero) oraz Niemiec, Malinowski (4), Cavanna.

Odwiedź nasz sklep internetowy: sklep.slepsksuwalki.pl.

Zapraszamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych:

FacebookInstagramTwitter
___
ℹ️ Występy biało-niebieskich w PlusLidze wspierane są poprzez dotacje sfinansowane ze środków Miasta Suwałki i Województwa Podlaskiego. #RazemMożemyWięcej!