Aktualności

Pracowity tydzień za siatkarzami Ślepska [zdjęcia]

Miniony tydzień był dla siatkarzy Ślepska bardzo, bardzo pracowity. Nie tylko trenowali, ale też prowadzili zajęcia z dziećmi, warsztaty dla nauczycieli i wysłuchali koncertu Stowarzyszenia Seniorzy z Pasją „Horyzont”, po którym podziękowali seniorom za wsparcie, jakiego udzielają występując od dwóch lat w roli kibiców.

Z dziećmi autystycznymi z Gimnazjum Bajka spotkali się Adrian Hunek, Paweł Filipowicz, Jakub Krupiński, Jan Lesiuk.

– Jako trenerzy UKS Grom ja i Kasia Juszkiewicz staramy się, żeby klubowe treningi były jak najbardziej urozmaicone. Podczas ostatnich zajęć odwiedzili nas zawodnicy Ślepsk Suwałki. Była siatkarska rozgrzewk, nauka prawidłowego przyjmowania i odbierania piłek. Jak podkreślali sami uczniowie: Zajęcia były super. Dziękujemy zawodnikom @Ślepsk Suwałki za merytoryczne podpowiedzi i sportowo spędzony z nami czas. Oczywiście liczymy na więcej. Dobrze jest uczyć się od najlepszych:):) – spotkanie podsumował trener UKS Grom Tomasz Albowicz

Na „stare śmieci” czyli halę w Zespole Szkół w Płocicznie –Tartak po latach wrócili wychowankowie MKS MDK Warszawa, aktualnie zawodnicy Ślepska atakujący Kewin Sasak i środkowy bloku Cezary Sapiński.

– Chciałem, żeby właśnie ci dwaj zawodnicy spotkali się z naszymi uczniami, poprowadzili zajęcia, porozmawiali z dziećmi. Tak się składa, że od 35 lat w naszej hali trenuje klub MKS MDK Warszawa, w którym trenerem jest pan W. Góra. U nas on i jego zawodnicy, w tym właśnie Kewin i Czarek przyjeżdżali do nas na letnie i zimowe obozy. Teraz wrócili już jako zawodnicy I-ligowego klubu, aby podzielić się swoimi wspomnieniami z obozów u nas, ale też porozmawiać z dziećmi, podzielić się swoimi spostrzeżeniami i uwagami, zachęcić do uprawiania siatkówki.

W hali OSiR warsztaty dla nauczycieli „Rozgrzewka na lekcji wychowania fizycznego z elementami piłki siatkowej” poprowadził drugi trener Ślepska Mateusz Kuśmierz.

Natomiast w Muzeum Okręgowym, w spotkaniu z seniorami, członkami Stowarzyszenia Seniorzy z Pasją „Horyzont” uczestniczyli trener Dima Skoryy oraz zawodnicy , Łukasz Rudzewicz i Jan Lesiuk.

Po wzruszającym, a niektórym słuchaczom wyciskającym łzy z oczu koncercie pieśni patriotycznych, siatkarze na ręce Jadwigi Sowulewskiej, Prezes Stowarzyszenia, wręczyli dyplom z podziękowaniami za wspieranie nas na meczach.

– Kochamy siatkówkę, wśród nas są ludzie, którzy uprawiali tę dyscyplinę z tym większą radością skorzystaliśmy ze stworzonej przez klub możliwości oglądania spotkań. A że jesteśmy ludźmi aktywnymi, to nie siedzimy na trybunie z założonym rękami i szeroko otwartymi buziami, a dopingujemy siatkarzy, przeżywamy każdą ich akcję, cieszymy się z każdego ich zwycięstwa, bo to jest też nasze, kibiców zwycięstwo – po spotkaniu móiwła prezes Sowulewska..

– Tej zorganizowanej grupy kibiców nie sposób nie tylko nie zauważyć i nie słyszeć. Oni są z nami na dobre i na złe, to ich głośny, zorganizowany doping dodaje nam skrzydeł, wiary w to, ze nawet w najtrudniejszych momentach można odwrócić losy seta, meczu. Gramy nie tylko dla klubu, miasta, sponsorów, siebie, ale także dla nich, dla naszych kibiców. Bądźcie z nami, bo razem możemy osiągnąć jeszcze więcej – dodaje środkowy bloku Ślepska Łukasz Rudzewicz.

Fot. Tomasz Albowicz i Marek Klimaszewski, Tadeusz Moćkun