Aktualności

Przemysław Smoliński: Nie wykorzystaliśmy swoich szans

Redakcja: W najbliższy piątek (01.04) rozegracie ostatni mecz rundy zasadniczej sezonu 2021/2022. Czy nasuwają Ci się jakieś wnioski po rozegranych dotąd meczach? 

Przemysław Smoliński: Myślę, że trwający jeszcze sezon mógłbym podsumować jako ten, w którym nie wykorzystaliśmy swoich szans. W wielu meczach graliśmy poniżej naszych możliwości, co suma sumarum przełożyło się na niską pozycję w tabeli. Końcówkę sezonu możemy jednak zaliczyć na plus, ponieważ weszliśmy na zdecydowanie wyższy poziom gry i zapewniliśmy sobie bezpieczne utrzymanie w lidze, między innymi cennym zwycięstwem w Rzeszowie, na bardzo trudnym terenie, z jeszcze bardziej wymagającym rywalem.

W meczu z Treflem Gdańsk wystąpiłeś na parkiecie w nieco większym wymiarze. Zdobyłeś w nim 6 punktów, w tym 3 blokiem. Co w Twojej ocenie wpłynęło na końcowy rezultat tego spotkania, które ostatecznie przegraliście po tie-break’u?

Gdańszczanie świetnie zagrali blokiem. Zdobyli w tym elemencie aż 19 punktów. Świetnie prezentował się na lewym skrzydle Bartłomiej Lipiński, przyjmujący Trefla. Najbardziej boli nas jednak ostatni set, w który weszliśmy zbyt późno. Drużyna z Gdańska wypracowała bezpieczną przewagę, już na samym starcie decydującej partii i do końca meczu nie udało nam się jej zniwelować.

Zdarzają Wam się w tym sezonie świetne sety, w których seryjnie zdobywacie punkty, ale tych wahań dyspozycji wciąż wydaje się być sporo. Z czego to, w Twojej ocenie, może wynikać?

W zasadzie to ciężko mi jest powiedzieć dlaczego tak się dzieje. Na pewno jest to nasz problem. Potrafimy grać świetne sety i przeplatać je słabszymi akcjami. Pracujemy cierpliwie nad koncentracją, powtórzeniami i robimy wszystko co w naszej mocy, aby tych złych momentów było jak najmniej.

GKS Katowice, czyli Wasz najbliższy rywal, to zespół, z którym biało-niebieskim wyjątkowo nie jest po drodze, choć ostatni mecz przechyliliście na swoją korzyść. Czego spodziewacie się po piątkowej rywalizacji?

W meczu z „Gieksą” na pewno spodziewamy się bardzo zaciętej rywalizacji. Trzeba pamiętać, że jest to drużyna, która ciągle walczy o miejsce w najlepszej ósemce rundy zasadniczej sezonu 2021/2022 PlusLigi. Uważam, że Katowice największy nacisk kładą na zagrywkę i starają się wypracować przewagę bazując właśnie na tym gslot elemencie. Musimy być przygotowani na taki rozwój wydarzeń. Na pewno zrobimy wszystko, aby zamknąć rundę zasadniczą zwycięstwem. Wierzymy, że trybuny Hali Sportowo-Widowiskowej „Suwałki Arena” wypełnią się do ostatniego krzesełka!

Sprzedaż biletów na mecz z GKS-em Katowice rozpocznie się 29 marca o godzinie 17:00 na stronie: https://slepsk.ticketsoft.pl

Zapraszamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych:

FacebookInstagramTwitter
___
ℹ️ Występy biało-niebieskich w PlusLidze wspierane są poprzez dotacje sfinansowane ze środków Miasta Suwałki i Województwa Podlaskiego