Aktualności

Raport medyczny #2

Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki Sp. z o.o., z uwagi na uzyskane 23 września pierwsze, pozytywne wyniki testów RT-PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2, zdecydował się publikować codzienne raporty medyczne, informujące o stanie zdrowia członków drużyny i dalszych etapach przeciwdziałania rozprzestrzeniania się zakażeń. Pierwszy z nich pojawił się 25 września: kliknij tutaj, aby zapoznać się z jego treścią.

Stan na 26.09: Wyniki testów przeprowadzonych w dniach 23-24 września 2020 roku potwierdziły obecność wirusa SARS-CoV-2 w próbkach dziesięciu zawodników drużyny, czterech członków sztabu szkoleniowego (dodatkowy wynik poznaliśmy w piątek (25.09) późnym popołudniem) oraz jednego pracownika działu administracji klubu. Negatywny wynik testów RT-PCR uzyskało natomiast sześciu zawodników, jeden członek sztabu szkoleniowego oraz trzy osoby z działu administracji klubu. Jeden z testów, którego wynik nie był dotąd znany, oznaczony został jako nieczytelny, co wymusza konieczność jego powtórzenia.

W sobotnim (26.09) komunikacie informujemy, że stan dziewięciu osób z pozytywnym wynikiem testów RT-PCR nie pogorszył się i w tej grupie nie występują objawy zakażenia. Pozwala to realnie myśleć o szybkim powrocie do pełni sił. Dwie osoby, u których wykryto wirusa SARS-CoV-2, nadal skarżą się na ból gardła. Suchy kaszel i katar pojawiły się natomiast w wywiadzie kolejnych dwóch zakażonych. Na utratę smaku i węchu narzeka tylko jedna z grupy zakażonych osób. Ogólne zmęczenie i złe samopoczucie doskwierają jednej zakażonej osobie.

Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki Sp. z o.o., we współpracy z Klubem Kibica Ślepska Malow Suwałki, zdecydował się wspomóc wszystkich przebywających na kwarantannie członków drużyny. Każdej z izolowanych osób przydzielono opiekuna, który w razie potrzeby jest gotów bezkontaktowo zapewnić produkty pierwszej potrzeby lub pomóc we wszelkich innych istotnych elementach życia codziennego.

Przypominamy, że osoby, które przeszły test na obecność SARS-CoV-2 zostały, we współpracy z organami państwowymi, poddane domowej kwarantannie celem przeciwdziałania dalszego rozprzestrzeniania się zakażeń lub o charakterze zapobiegawczo / profilaktycznym.

Wojciech Winnik, prezes zarządu Miejskiego Klubu Sportowego Ślepsk Malow Suwałki Sp. z o.o.

Prosimy o bieżące śledzenie naszych mediów społecznościowych:

FacebookInstagramTwitter

___

ℹ️ Występy biało-niebieskich w PlusLidze wspierane są poprzez dotacje sfinansowane ze środków Miasta Suwałki i Województwa Podlaskiego. #RazemMozemyWięcej