Aktualności

Rudy i Skrzypek

Rudy i Skrzypek, czyli „Dwaj przyjaciele z parkietu…”

Pamiętacie Państwo pierwsze słowa śpiewanej przez Bohdana Łazukę: „Trzej przyjaciele z boiska”. To byli piłkarze, a w Ślepsku mamy dwóch takich, którzy wprawdzie „… Niejeden mecz już wygrali niejeden przegrać zdążyli …”, czasem się rozstawali, „lecz zawsze się schodzili”. Mowa o Łukaszu Rudzewiczu i Kamilu Skrzypkowskim, którzy pozostają w Ślepsku na dwa kolejne sezony.

Łukasz Rudzewicz, ze Ślepskiem związany jest od powstania klubu, przeszedł z klubem drogę od III do I ligi. To już 14 sezon Rudego w klubie. Ewenement w skali Polski, a może nie tylko.

Kamil Skrzypkowski dołączył do drużyny w sezonie 2008/2009 i z półroczną przerwą na grę w Centrum Augustów, pozostał Ślepskowi wierny do dziś.

W sezonie 2009/2010 Ślepsk awansował to I ligi i z Augustowa przeniósł się do Suwałk. A wraz z nim Rudy i Skrzypek. Obaj byli i będą, bo właśnie przedłużyli umowy ze Ślepskiem na kolejne dwa sezony, mocnymi punktami drużyny, która wywalczyła m.in. trzecie i drugie miejsce w I lidze.

Marzeniem nie tylko ich, ale władz klubu, sponsorów i kibiców jest awans ze Ślepskiem do Plus Ligi. Życzymy im spełnienia tego marzenia, które byłoby pięknym ukoronowaniem ich bogatych sportowych karier.