Aktualności

Siatkarze MKS Ślepsk Malow Suwałki z nagrodami!

Nagrody specjalne siatkarzom MKS „Ślepsk” Suwałki oraz stypendia sportowe, nagrody i wyróżnienia Miasta Suwałki za osiągnięcia sportowe i działalność na rzecz rozwoju sportu w Suwałkach w 2018 roku wręczył w czwartek (23 maja) Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Uroczyste spotkanie władz miasta ze sportowcami odbyło się w suwalskim Ratuszu. W sumie nagrody i stypendia o łącznej wartości 194 tys. zł otrzymało 73 sportowców i trenerów. Nagrody specjalne o łącznej wysokości 75 tys. zł (18 osób) trafiły do drużyny Miejskiego Klubu Sportowego „Ślepsk” Suwałki za zajęcie pierwszego miejsca w I lidze piłki siatkowej mężczyzn w sezonie 2018/2019.

– Chcemy bardzo serdecznie podziękować i zawodnikom i trenerom i działaczom, którzy na co dzień tworzą suwalski sport, którzy reprezentują z sukcesem Suwałki na arenach krajowych i międzynarodowych. Powodów do radości mamy bardzo wiele. Niektóre ubiegłoroczne sukcesy nas dosłownie przytłaczają. W Polsce jesteśmy postrzegani jako miasto, które kilka lat temu postawiło na sport i teraz to procentuje – mówił Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Uroczystość rozpoczęło wręczenie biletów na Mistrzostwa Świata U-20 w Piłce Nożnej 2019, które samorząd otrzymał w ramach nagrody za drugie miejsce w rankingu opracowanym przez Sport Analytics i Statystykę Sportową dotyczącym samorządów przyjaznych klubom piłkarskim w kategorii miasta na prawach powiatu. Mecz  Nowa Zelandia – Urugwaj 30 maja w Łodzi obejrzą uczniowie klasy sportowej o profilu piłka nożna rocznik 2009 ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Suwałkach. Dwaj młodzi piłkarze i wychowawca klasy odebrali bilety z rąk Prezydenta Suwałk.

Później odbyło się uroczyste wręczenie nagród specjalnych siatkarzom MKS Ślepska Malow Suwałki.

Nie ulega wątpliwości, że w ostatnim czasie największym sukcesem mogą się poszczycić siatkarze MKS Ślepska Malow Suwałki, którzy zajęli pierwsze miejsca w I lidze piłki siatkowej, ale na uznanie zasługuje również to co prezentuje nasza młodzież w piłce siatkowej, w województwie jesteśmy liderami – mówił Prezydent Suwałk.

Wśród nagrodzonych znalazły się również Małgorzata Patkowska odpowiedzialna za sprawy administracyjne w MKS Ślepsk Malow Suwałki, a także trener w SALOS Suwałki i Beata Harasimowicz, która koordynuje działania klubu wśrod młodzieży, przewodnicząca suwalskiej Rady Sportu! Gratulujemy!

Źródło: www.um.suwalki.pl