Aktualności

Ślepsk Malow Suwałki z dofinansowaniem samorządu województwa

Ślepsk Malow Suwałki i Jagiellonia Białystok otrzymały po 400 tysięcy złotych samorządowego dofinansowania. Symboliczne czeki wręczyli przedstawicielom obu klubów Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego oraz Marek Malinowski, członek zarządu. Samorząd województwa reprezentował również Paweł Wnukowski, pełniący funkcję radnego.

To kolejny rok w którym obie drużyny, występujące na co dzień na najwyższych szczeblach rozgrywkowych, otrzymały finansowanie z rąk władz województwa. Pomoc finansowa ma w obecnym czasie szczególne znaczenie, a wszystko z uwagi na trudności z jakimi boryka się sport w dobie pandemicznych obostrzeń.

– Zawsze mówiłem, że powinniśmy wspierać nasze dwie najlepsze drużyny, które śmiało mogę nazwać wizytówkami regionu. To nasz obowiązek jako Zarządu Województwa Podlaskiego i robimy to z wielką satysfakcją – mówił Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego, przekazując symboliczny czek Wojciechowi Winnikowi, prezesowi zarządu Miejskiego Klubu Sportowego Ślepsk Malow Suwałki Sp. z o.o.

Istotną rolę Ślepska Malow Suwałki i Jagiellonii Białystok w sportowym życiu województwa podlaskiego podkreślał także Marek Malinowski, członek zarządu, odpowiedzialny w samorządzie województwa za sprawy związane ze sportem:

– Jagiellonia Białystok i Ślepsk Malow Suwałki to marki znane w całej Polsce. Dziękujemy za godne reprezentowanie województwa podlaskiego, ale także za promocję regionu – mówił życząc obu klubom coraz wyższych not w tabelach ligowych rozgrywek.

Grupowe zdjęcie kilku osób. Dwie z nich w środku trzymają czeki z kwotą dotacji i logo województwa

Głos zabrał też Paweł Wnukowski, radny samorządu województwa:

– To ważne, że zarząd województwa tak mocno zaczął wspierać sport. W tym nasze dwie perełki, które wspaniale reprezentują nasz region w rozgrywkach sportowych i tym samym dają nam wiele pozytywnych emocji – dodał Wnukowski.

Wojciech Winnik, prezes zarządu Miejskiego Klubu Sportowego Ślepsk Malow Suwałki Sp. z o.o., nie ukrywał, że pieniądze, które samorząd województwa przekazuje klubom, mają jeszcze większe znaczenie właśnie w czasie pandemii.

– Sport w tym momencie przeżywa dużo problemów nie tylko organizacyjno-finansowych. Dzięki wsparciu, siatkówka może się u nas pięknie rozwijać  – zaznaczył dodając, że zawodnicy klubu kładą duży nacisk na to, by województwo podlaskie pokazywać z jak najlepszej strony w: Polsce, Europie i na świecie.

Wojciech Winnik, prezes MKS Ślepsk Malow Suwałki, z czekiem w dłoniach, zabiera głos do mikrofonu

Zarząd Województwa Podlaskiego kładzie duży nacisk na wsparcie drużyn, klubów i organizacji sportowych z regionu. Przekazane w czwartek łącznie 800 tys. zł to część z miliona dotacji dla 9 podlaskich klubów reprezentujących województwo w najwyższych klasach rozgrywkowych. Kolejne 1,5 mln zł otrzymały w ostatnim czasie 52 lokalne kluby sportowe. Taka sama kwota trafiła do organizacji sportowych.

Podczas czwartkowego spotkania Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego, dodał, że najlepsze drużyny Podlaskiego mogą liczyć na systematyczne wsparcie zarządu województwa, zapraszając je do uczestnictwa w kolejnych konkursach, planowanych na czerwiec.

Podlaskie wspiera sport, za co bardzo dziękujemy!

Fotografie: Mateusz Duchnowski / www.wrotapodlasia.pl
Źródło: własne, Małgorzata Sawicka

Zapraszamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych:

FacebookInstagramTwitter
___
ℹ️ Występy biało-niebieskich w PlusLidze wspierane są poprzez dotacje sfinansowane ze środków Miasta Suwałki i Województwa Podlaskiego. #RazemMożemyWięcej