Aktualności

Sparingowy zawrót głowy

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki przegrali w pierwszym meczu Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Lublina z LUK Politechniką Lublin 1:3 (25:23, 22:25, 20:25, 20:25). W drugim spotkaniu Projekt Warszawa przegrał z Cerradem Eneą Czarnymi Radom 1:3. W finale zmierzą się więc zespoły z Lublina i Radomia.

Biało-niebiescy przystąpili do meczu z gospodarzami w roli drużyny, która nie rozegrała do tej pory żadnej, oficjalnej gry kontrolnej. To sprawiło, że w grze suwalczan pojawiały się m.in. błędy typowo komunikacyjne. Podopieczni trenera Andrzeja Kowala mają jednak przed sobą niezwykle intensywny harmonogram sparingów. Brak meczowego rytmu dawał się suwalczanom we znaki w wielu momentach piątkowego (03.09) spotkania. Siatkarze Ślepska Malow Suwałki w początkowych fragmentach setów prezentowali się lepiej niż w końcówkach poszczególnych partii. Dowodem na to może być trzeci set, w którym biało-niebiescy seryjnie tracili punkty po doskonałych zagrywkach Bartosza Filipiaka, atakującego Politechniki i skutecznych kontrach gospodarzy. W suwalskiej drużynie najlepiej zaprezentowali się Bartłomiej Bołądź oraz Bartłomiej Bołądź, którzy zdobyli kolejno 18 i 15 punktów.

Sobotnie (04.09) starcie z Projektem Warszawa może być szansą na grę dla tych, którzy nie pojawili się na parkiecie w piątkowe (03.09) popołudnie. Czy tak się stanie? Dowiemy się już o godzinie 11:00.

Mecz z LUK Politechniką Lublin skomentował natomiast Adrian Buchowski, przyjmujący Ślepska Malow Suwałki. Zapraszamy do oglądania!


LUK Politechnika Lublin – Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (23:25, 25:19, 25:20, 25:20)

LUK Politechnika Lublin : Nowakowski (6), Katić (2), Filipiak (20), Pająk (2), Stajer (9), Włodarczyk (18), Watten (libero) oraz Wachnik (7), Bereza, Romać (4), Sobala (2), Gregorowicz (libero),

Ślepsk Malow Suwałki: Łukasik (15), Bołądź (18), Makowski (1), Takvam (5), Sapiński (3), Buchowski (9), Czunkiewicz (libero) oraz Laskowski, Klinkenberg.

Zobacz nasze media społecznościowe:

FacebookInstagramTwitter
___
ℹ️ Występy biało-niebieskich w PlusLidze wspierane są poprzez dotacje sfinansowane ze środków Miasta Suwałki i Województwa Podlaskiego. #RazemMożemyWięcej