Aktualności

Terminarz i plan transmisji fazy grupowej Mistrzostw Europy w siatkówce mężczyzn

Siatkarskie mistrzostwa Europy zostaną rozegrane w dniach 1–19 września w czterech krajach: Polsce, Czechach, Estonii oraz Finlandii. W turnieju wystąpią aż 24 drużyny. Kiedy grają Polacy? Sprawdź terminarz i plan transmisji fazy grupowej ME siatkarzy 2021!

Tegoroczne mistrzostwa Europy siatkarzy rozpoczną się kilka tygodni po zakończeniu zmagań igrzysk Tokio 2020. Olimpijskie złoto wywalczyła reprezentacja Francji, drugie miejsce zajęli Rosjanie. Te drużyny będą również w gronie głównych kandydatów do tytułu mistrza Starego Kontynentu. Polska i Włochy poniosły w Tokio porażkę – odpadły już w ćwierćfinale, mistrzostwa Europy będą więc okazją do – przynajmniej częściowej – rehabilitacji. Do ścisłego grona faworytów należy zaliczyć również reprezentację Serbii, która broni tytułu wywalczonego przed dwoma laty w Paryżu. Kilka innych drużyn ma z kolei ambicje ogrania potentatów, choćby groźna w poprzednich edycjach ME Słowenia.

Rywalami reprezentacji Polski w fazie grupowej będą: Portugalia (2 września), Serbia (4 września), Grecja (5 września), Belgia (6 września) i Ukraina (9 września). Grupa A swoje mecze będzie rozgrywała w Tauron Arenie Kraków.

Podział na grupy ME siatkarzy 2021:

grupa A (Kraków): Polska – Belgia – Serbia – Ukraina – Grecja – Portugalia.
grupa B (Ostrawa): Czechy – Włochy – Słowenia – Bułgaria – Białoruś – Czarnogóra.
grupa C (Tampere): Finlandia – Rosja – Holandia – Turcja – Hiszpania – Macedonia Północna.
grupa D (Tallin): Estonia – Łotwa – Francja – Niemcy – Słowacja – Chorwacja.

Terminarz i plan transmisji fazy grupowej ME siatkarzy 2021:

grupa A (Kraków)

2021-09-02: Grecja – Ukraina (czwartek, godzina 14.20; transmisja – Polsat Sport)
2021-09-02: Polska – Portugalia (czwartek, godzina 17.20; transmisja – Polsat Sport)
2021-09-02: Belgia – Serbia (czwartek, godzina 20.20; transmisja – Polsat Sport)

2021-09-03: Belgia – Portugalia (piątek, godzina 17.30; premiera – Polsat Sport Extra, godzina 0.00)
2021-09-03: Ukraina – Serbia (piątek, godzina 20.30; premiera – Polsat Sport News, piątek/sobota, godzina 1.00)

2021-09-04: Belgia – Grecja (sobota, godzina 17.20; transmisja – Polsat Sport)
2021-09-04: Serbia – Polska (sobota, godzina 20.20; transmisja – Polsat Sport)

2021-09-05: Portugalia – Ukraina (niedziela, godzina 17.20; transmisja – Polsat Sport)
2021-09-05: Grecja – Polska (niedziela, godzina 20.20; transmisja – Polsat Sport)

2021-09-06: Portugalia – Serbia (poniedziałek, godzina 17.20; transmisja – Polsat Sport)
2021-09-06: Polska – Belgia (poniedziałek, godzina 20.20; transmisja – Polsat Sport)

2021-09-07: Serbia – Grecja (wtorek, godzina 17.20; transmisja – Polsat Sport)
2021-09-07: Ukraina – Belgia (wtorek, godzina 20.20; transmisja – Polsat Sport)

2021-09-08: Polska – Ukraina (środa, godzina 17.20; transmisja – Polsat Sport)
2021-09-08: Grecja – Portugalia (środa, godzina 20.20; transmisja – Polsat Sport).

grupa B (Ostrawa)

2021-09-03: Włochy – Białoruś (piątek, godzina 14.05; transmisja – Polsat Sport Extra)
2021-09-03: Czarnogóra – Bułgaria (piątek, godzina 17.15; premiera – Polsat Sport Extra, sobota, godzina 8.30)
2021-09-03: Czechy – Słowenia (piątek, godzina 20.15; premiera – Polsat Sport Extra, sobota, godzina 11.00)

2021-09-04: Czarnogóra – Słowenia (sobota, godzina 16.00; premiera – Polsat Sport Extra, niedziela, godzina 8.30)
2021-09-04: Białoruś – Czechy (sobota, godzina 19.00; premiera – Polsat Sport Extra, godzina 23.00)

2021-09-05: Czechy – Bułgaria (niedziela, godzina 15.50; transmisja – Polsat Sport Extra)
2021-09-05: Włochy – Czarnogóra (niedziela, godzina 19.00; premiera – Polsat Sport Extra, niedziela/poniedziałek, godzina 2.00)

2021-09-06: Bułgaria – Włochy (poniedziałek, godzina 15.35; transmisja – Polsat Sport Extra)
2021-09-06: Słowenia – Białoruś (poniedziałek, godzina 18.50; transmisja – Polsat Sport News)

2021-09-07: Słowenia – Bułgaria (wtorek, godzina 15.50; transmisja – Polsat Sport Extra)
2021-09-07: Czarnogóra – Czechy (wtorek, godzina 18.50; transmisja – Polsat Sport Extra)

2021-09-08: Włochy – Słowenia (środa, godzina 15.35; transmisja – Polsat Sport Extra)
2021-09-08: Białoruś – Czarnogóra (środa, godzina 19.00; premiera – Polsat Sport Extra czwartek, godzina 6.00)

2021-09-09: Bułgaria – Białoruś (czwartek, godzina 15.50; transmisja – Polsat Sport)
2021-09-09: Czechy – Włochy (czwartek, godzina 18.50; transmisja – Polsat Sport)

grupa C (Tampere)

2021-09-01: Finlandia – Macedonia Północna (środa, godzina 18.00; premiera – Polsat Sport News, godzina 23.00)

2021-09-02: Rosja – Turcja (czwartek, godzina 15.50; transmisja – Polsat Sport Extra)
2021-09-02: Holandia – Hiszpania (czwartek, godzina 19.00; premiera – Polsat Sport Extra, godzina 23.00)

2021-09-03: Turcja – Hiszpania (piątek, godzina 16.00; premiera – Polsat Sport News, sobota, godzina 6.00)
2021-09-03: Holandia – Macedonia Północna (piątek, godzina 19.00; premiera – Polsat Sport News sobota, godzina 8.30)

2021-09-04: Hiszpania – Finlandia (sobota, godzina 13.00; premiera – Polsat Sport Extra, niedziela, godzina 10.30)
2021-09-04: Holandia – Rosja (sobota, godzina 16:30; premiera – Polsat Sport News, niedziela, godzina 6.00)

2021-09-05: Macedonia Północna – Turcja (niedziela, godzina 12.50; transmisja – Polsat Sport Extra)
2021-09-05: Rosja – Finlandia (niedziela, godzina 16.30; premiera – Polsat Sport News, godzina 23.30)

2021-09-06: Macedonia Północna – Hiszpania (poniedziałek, godzina 16.00; premiera – Polsat Sport News, godzina 23.00)
2021-09-06: Turcja – Holandia (poniedziałek, godzina 19.00; premiera – Polsat Sport News, godzina 21.00)

2021-09-07: Hiszpania – Rosja (wtorek, godzina 15.50; transmisja – Polsat Sport News)
2021-09-07: Finlandia – Holandia (wtorek, godzina 19.00; premiera – Polsat Sport Extra środa, godzina 6.00)

2021-09-08: Rosja – Macedonia Północna (środa, godzina 16.00; premiera – Polsat Sport News, czwartek, godzina 9.30)
2021-09-08: Finlandia – Turcja (środa, godzina 19.00; premiera – Polsat Sport News, czwartek, godzina 12.00)

grupa D (Tallinn)

2021-09-01: Estonia – Łotwa (piątek, godzina 17.50; transmisja – Polsat Sport News)

2021-09-03: Chorwacja – Niemcy (piątek, godzina 15.50; transmisja – Polsat Sport News)
2021-09-03: Francja – Słowacja (piątek, godzina 19.00; premiera – Polsat Sport News, godzina 23.00)

2021-09-04: Słowacja – Estonia (sobota, godzina 15.00; premiera – Polsat Sport News sobota/niedziela, godzina 1.00)
2021-09-04: Chorwacja – Łotwa (sobota, godzina 18.00; premiera – Polsat Sport News sobota/niedziela, godzina 3.00)

2021-09-05: Estonia – Niemcy (niedziela, godzina 15.00; premiera – Polsat Sport Extra poniedziałek, godzina 8.30)
2021-09-05: Francja – Chorwacja (niedziela, godzina 18.00; premiera – Polsat Sport Extra poniedziałek, godzina 11.00)

2021-09-06: Łotwa – Słowacja (poniedziałek, godzina 15.50; transmisja – Polsat Sport News)
2021-09-06: Niemcy – Francja (poniedziałek, godzina 18.50; transmisja – Polsat Sport Extra)

2021-09-07: Łotwa – Niemcy (wtorek, godzina 16:00; premiera – Polsat Sport Extra, godzina 21.00)
2021-09-07: Chorwacja – Estonia (wtorek, godzina 19.00; premiera – Polsat Sport Extra, godzina 23.00)

2021-09-08: Słowacja – Chorwacja (środa, godzina 16.00; premiera – Polsat Sport News, godzina 23.00)
2021-09-08: Francja – Łotwa (środa, godzina 19:00; premiera – Polsat Sport Extra, godzina 23.00)

2021-09-09: Niemcy – Słowacja (czwartek, godzina 15.50; transmisja – Polsat Sport News)
2021-09-09: Estonia – Francja (czwartek, godzina 19.00; premiera – Polsat Sport News, godzina 21.00).

Źródło: www.polsatsport.pl 

Zapraszamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych

FacebookInstagramTwitter
___
ℹ️ Występy biało-niebieskich w PlusLidze wspierane są poprzez dotacje sfinansowane ze środków Miasta Suwałki i Województwa Podlaskiego. #RazemMożemyWięcej