Aktualności

W 7. kolejce lider z Suwałk zagra w Wałbrzychu

„Mecz w ramach 7 kolejki I ligi mężczyzn ! Do naszego miasta przyjeżdża lider, mecz będzie szczególny dla dwójki naszych zawodników: Piotra Lipińskiego i Mateusza Lindy bowiem w ubiegłorocznych rozgrywkach nasi siatkarze grając w barwach Ślepska zdobyli srebrne medale. Pokażmy, że Wałbrzych kocha siatkówkę, zapraszamy w sobotę do hali Aqua-Zdrój godzina 18:30. „ – tak sobotni mecz MKS Aqua-Zdrój Wałbrzych – Ślepsk zapowiada portal wałbrzyskiego klubu – tak sobotni mecz zapowiadają gospodarze.

Dodajmy, że Dziennik Wałbrzych przeprowadzi z tego meczu relację LIVE video, a my tekstową.

Z TS Victorią PWSZ Wałbrzych, która w sezonie 2017/18 występuje jako MKS Aqua-Zdrój Wałbrzych, zagramy po raz siódmy. W dotychczasowych sześciu spotkaniach stawką pyły ligowe punkty. Ponadto w sezonie 2014/15 nasze drużyny zagrały pięć spotkań, których stawką był awans do finału play-off I ligi. Łączny bilans to 5 zwycięstw Ślepska i 6. wałbrzyszan. W Wałbrzychu wygrywaliśmy trzy razy, przegrywając dwa spotkania, w Suwałkach bilans jest remisowy: po 3 zwycięstwa każdej z drużyn.

W poprzednim sezonie najlepszym w historii Ślepska i nieudanym dla rywali z dolnośląskiego wygrywaliśmy dwukrotnie po 3:1. Ślepsk tamten sezon zakończył na miejscu drugim (w finale plaf off przegrał 2:3 z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie), a ekipa z Wałbrzycha w play-out przegrała rywalizację o utrzymanie się w I lidze z częstochowskim Norwidem. To, że teraz gra jednak na zapleczu siatkarskiej ekstraklasy zawdzięcza wycofaniu się z rozgrywek ekipy z Hajnówki.

Po 6. kolejkach Ślepsk jest liderem (5 zwycięstw, 1 porażka: 2:3 w Nysie), a wałbrzyszanie z 5.pkt (2 zwycięstwa: 3:2 z AZS Kraków (d), 3:0 (d) z Olimpią, 4. porażki: 1:3 (w) z Krispolem, 1:3 (d) z Norwidem,1:3 (w) z Lechią, 0:3 (d) z AZS Częstochowa) zajmują 10.miejsce.

W porównaniu z poprzednim sezonem w MKS Aqua-Zdrój Wałbrzych nastąpiły duże zmiany, bowiem odeszło aż 9. zawodników i trener Przemsyław Michalczyk. Ze Stali Nysa przyszedł trener Janusz Bułkowski, a także 7 zawodników, w tym dwaj: Piotr Lipiński i Mateusz Linda, którzy w poprzednim sezonie grali w Ślepsku.

Tadeusz Moćkun