Aktualności

W IX Memoriale J. Gajewskiego: Ślepsk kontra trzy zespoły z Plus Ligi

Wprawdzie bez zespołów z zagranicy, ale z trzema drużynami z polskiej Plus Ligi: Treflem Gdańsk, AZS Olsztyn i Łuczniczką Bydgoszcz w zaplanowanym na 22-23 września IX Memoriale Józefa Gajewskiego zagrają siatkarze I-ligowego Ślepska Suwałki.  To będzie sportowa uczta dla miłośników piłki siatkowej nie tylko z Suwałk, ale z całego regionu.

Tak mocnej obsady Memoriał jeszcze nie miał. Wszak Trefl Gdańsk to brązowy medalista, AZS Olsztyn 4., a Łuczniczka 13. zespół Plus Ligi sezonu 2017/18.

Na trenerskich ławkach zespołów z ekstraklasy zasiądą Andrea Anastasi (Włochy, Trefl), Roberto Santilli (Włochy, AZS Olsztyn) czy Jakub Bednaruk (Łuczniczka). Na parkiecie zobaczymy m.in. Piotra Nowakowskiego, Wojciecha Grzyba, Macieja Muzaja, Serba Nikolę Mijailovića, Michała Żurka, Holendra Robberta Andringa, Pawła Woickiego, Czecha Jana Hadravę.

W drużynie AZS Olsztyn zobaczymy Jakuba Urbanowicza, byłego zawodnika Ślepska, a w zespole gospodarzy Jakuba Rohnkę, byłego zawodnika Ślepska, a w seznie 2017/18 bydgoskiej Łuczniczki.

Z czwórki uczestników tegorocznego Memoriału debiutantem w tej imprezie będzie Łuczniczka Bydgoszcz. Trefl Gdańsk zagra po raz szósty, AZS Olsztyn po raz drugi, a Ślepsk … dziewiąty. Z 35 dotychczas rozegranych spotkań najwięcej, bo aż 14 kończyło się wynikami 3:1.

Rekordzistami jeśli chodzi o liczbę występów są zawodnicy Ślepka: Łukasz Rudzewicz, który zagrał we wszystkich memoriałach, a w 7. na parkiecie oglądaliśmy Kamila Skrzykowskiego.

W ubiegłorocznym VIII Memoriale triumfował Ślepsk Suwałki, który w finale pokonał 3:0 (25:22, 25:23, 25:23) Plus Ligowy MKS Będzin. MVP został Kamil Skrzypkowski.

 

fot. Justyna Kwiatkowska