Aktualności

Warto pomagać!

W oleckiej hali „Lega” rozegrano „Mecz charytatywny o Puchar Burmistrza Olecka”, w którym zmierzyły się reprezentacje Olecka i Grajewa. Spotkanie odbyło się pod patronatem Burmistrza Olecka. Celem akcji była pomoc dla Aleksandry Falkiewicz, chorującej na stwardnienie rozsiane. Dochód z imprezy wyniósł 6606 zł.

Pani Aleksandra z Olecka ma 21 lat. Rok temu po długich badaniach i konsultacjach zdiagnozowano u niej stwardnienie rozsiane, postać remisyjno-rzutową. Rezonans żył w klinice we Wrocławiu wykazał u niej zwężenie żyły szyjnej wspólnej prawej, powyżej spływu do żyły podobojczykowej. Pojawiła się możliwość zrobienia zabiegu poszerzenia tej żyły. Są szanse na to, że Pani Aleksandra będzie mogła normalnie funkcjonować. Koszt zabiegu (około 60 tys. zł) przewyższa jednak możliwości finansowe olecczanki i jej rodziny. W pomoc włączyli się ludzie dobrej woli, co pozwala pozytywnie patrzeć w przyszłość.

MKS Ślepsk Malow Suwałki przekazał na okolicznościową aukcję koszulkę, którą wylicytował Pan Dariusz Mazur, prezes Wigier Suwałki.

Dziękujemy tym samym za okazane w akcji wsparcie i życzymy Pani Aleksandrze dużo zdrowia! #RazemMożemyWięcej

fot. Zbigniew Malinowski