Aktualności

Wizyta w Komendzie Miejskiej Policji w Suwałkach

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki, w towarzystwie przedstawicieli Komendy Miejskiej Policji i Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, wzięli dziś (19.03) udział w rozmowie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 im. Aleksandry Piłsudskiej w Suwałkach. Tematem rozmowy były prawne, medyczne i psychologiczne aspekty stosowania środków psychoaktywnych.

W Komendzie Miejskiej Policji w Suwałkach odbyły się dziś (19.03) spotkania profilaktyczne online, dotyczące profilaktyki uzależnień, w tym środkami psychoaktywnymi. Prelegentami byli policjanci, profilaktycy, przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Suwałkach oraz siatkarze z Miejskiego Klubu Sportowego Ślepsk Malow Suwałki.

Przedstawicielka Policji przybliżyła zebranym aspekty prawne związane z problematyką uzależnień. Odbiorcy spotkania dowiedzieli się również, kto to jest „nieletni”, co to jest „demoralizacja” oraz „czyn karalny”. Profilaktycy wskazywali uczniom alternatywne formy spędzania czasu wolnego. Młodzi ludzie dowiedzieli się także o sposobach szukania pomocy w sytuacjach kryzysowych. Przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej omówił natomiast medyczne aspekty zażywania środków psychoaktywnych. Słuchacze poznali również definicję substancji psychoaktywnych i uzależnienia oraz dane statystyczne dotyczące zatruć tymi substancjami.

Jakub Rohnka i Mateusz Sacharewicz, siatkarze Ślepska Malow Suwałki, motywowali młodzież do aktywnych i bezpiecznych sposobów spędzania czasu wolnego. Prelegenci, biorący udział w wydarzeniu, stanowczo podkreślili, że zażywanie substancji psychoaktywnych w żaden sposób nie rozwiązuje problemów, a wręcz przeciwnie – prowadzi do ich pogłębienia.


Zapraszamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych:

FacebookInstagramTwitter

ℹ️ Występy biało-niebieskich w PlusLidze wspierane są poprzez dotacje sfinansowane ze środków Miasta Suwałki i Województwa Podlaskiego. #RazemMożemyWięcej