Aktualności

Wojciech Winnik: „Podjęliśmy bardzo trudne decyzje”

Bieżąca sytuacja epidemiologiczna w kraju i na świecie sprawiła, że kibice biało-niebieskich zdążyli zatęsknić za wielkimi, siatkarskimi emocjami w Hali Widowiskowo-Sportowej „Suwałki Arena”, czego wyraz otrzymujemy w licznych wiadomościach. Państwa wsparcie jest dla nas niezwykle ważne i pozwala optymistycznie i pewnie spoglądać w przyszłość. Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki, w związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi sprzedaży biletów i karnetów w sezonie 2020/2021, zdecydował się opublikować rozmowę z Wojciechem Winnikiem, Prezesem Zarządu Miejskiego Klubu Sportowego Ślepsk Malow Suwałki, w której udzielono odpowiedzi na nurtujące, w ostatnim czasie, pytania.

Najważniejszą informacją płynącą z nagrania jest wstrzymanie sprzedaży karnetów na sezon 2020/2021. Decyzja podyktowana jest m.in. niestabilną sytuacją epidemiologiczną w Polsce oraz działaniem zapobiegawczym pod kątem ewentualnych zwrotów z tytułu odwołania poszczególnych wydarzeń sportowych. W rozmowie pojawia się również wątek zbliżającego się XI Memoriału Józefa Gajewskiego oraz sprzedaży biletów na sezon 2020/2021 w formie elektronicznej.

Bardzo chcieliśmy wykorzystać rosnącą popularność siatkówki w regionie i umożliwić kibicom obejrzenie siatkarskich widowisk w jeszcze większym wymiarze, niż miało to miejsce w sezonie 2019/2020, poprzez zwiększenie ilości dostępnych w sprzedaży karnetów. Nie chcieliśmy jednak podejmować decyzji na temat tego, co się wydarzy w październiku, listopadzie lub w grudniu. Na tę chwilę nie mamy wiedzy na temat przyszłych rozporządzeń władz państwowych. Decyzja o wstrzymaniu sprzedaży karnetów na sezon 2020/2021 nie należała do najłatwiejszych i wpłynie z pewnością na finansową kondycję klubu. Przyjęliśmy strategię sprzedaży biletów w formie elektronicznej i z uwagą obserwujemy wszystko to, co wydarzy się w najbliższych kilkunastu tygodniach – powiedział Wojciech Winnik, Prezes Zarządu Miejskiego Klubu Sportowego Ślepsk Malow Suwałki.

Zapraszamy serdecznie do oglądania rozmowy:

Przypomnijmy, że zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 19 czerwca 2020 roku, od 17 lipca w zamkniętych obiektach sportowych może być udostępnionych dla kibiców 50% dostępnych miejsc w hali. „Rzędy powinny być zajmowane naprzemiennie, z zachowaniem jednego wolnego miejsca między uczestnikami (w tzw. „szachownicę”), występuje również konieczność zakrywania ust i nosa przez uczestników wydarzenia” – napisano.

Dziękujemy za wsparcie wszystkim kibicom i mamy nadzieję, że widzimy w Hali Widowiskowo-Sportowej „Suwałki Arena”.
___
ℹ️ Występy biało-niebieskich w PlusLidze wspiera Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego: www.wrotapodlasia.pl.