Aktualności

Wojciech Winnik z wizytą w Urzędzie Marszałkowskim

Planowane działania na rzecz rozwoju podlaskiego sportu oraz przyszła współpraca między Ślepskiem Malow Suwałki a Samorządem Województwa Podlaskiego były tematem wtorkowego (21.07) spotkania Artura Kosickiego, marszałka województwa podlaskiego z Wojciechem Winnikiem, prezesem suwalskiego klubu.

Rozpoczęło się ono od miłego akcentu – podziękowań przekazanych marszałkowi za „aktywne  uczestnictwo w funkcjonowaniu klubu oraz wsparcie sponsorskie, które przyczyniło się do realizacji jego planów i zamierzeń sportowych”.

MKS Ślepsk Malow Suwałki jest od lat wspierany przez podlaski samorząd. W sezonie 2018/2019 udało mu się osiągnąć największy sukces, czyli awans do PlusLigi. Sezon 2019/2020 z powodu epidemii koronawirusa był najpierw zawieszony, a 25 marca br. zapadła decyzja o jego zakończeniu bez przyznania tytułu mistrza Polski. Ślepsk Malow Suwałki w ostatecznej klasyfikacji utrzymał się w PlusLidze z wysoką 9. lokatą. Województwo Podlaskie było wówczas partnerem suwalskiego klubu wspierając go kwotą 159 tys. zł w ramach działań promujących region w PlusLidze.

Rozwój podlaskiego sportu jest liczącym się elementem działań obecnego Zarządu Województwa Podlaskiego. Wśród działań z tego zakresu warto wymienić m.in. otwarty konkurs ofert dla klubów sportowych notujących sukcesy w Systemie Sportu Młodzieżowego w ubiegłym roku. W jego ramach dofinansowane będą też szkolenia i współzawodnictwa sportowe w seniorskich grach zespołowych. 15 czerwca zakończono przyjmowanie wniosków do tego konkursu, a jego łączna pula wynosi ponad 1,3 mln zł.

Źródło: Małgorzata Sawicka (https://www.wrotapodlasia.pl), fot. Mateusz Duchnowski (UMWP)

Dziękujemy za wsparcie! #RazemMożemyWięcej