Aktualności

Z szatni rywala #1: GKS Katowice

W meczu 1. kolejki PlusLigi siatkarze Ślepska Malow Suwałki zagrają z GKS-em Katowice. W premierowym wydaniu cyklu „Z szatni rywala” w sezonie 2020/2021 przyglądamy się drużynie z Katowic, w którym kadrowo zmieniło się niewiele. Po medialnych zawirowaniach dotyczących poszczególnych umów sytuacja uspokoiła się, a podopieczni trenera Grzegorza Słabego powrócili do gry.

Trener Dariusz Daszkiewicz, który opuścił szeregi „Gieksy” stworzył w sezonie 2019/2020 bardzo waleczny zespół, który był groźny dla wszystkich innych drużyn w PlusLidze. Na uwagę zasługuje fakt, że katowiczanie zajęli w przedwcześnie zakończonej kampanii dobre, szóste miejsce. Czy stać ich było na więcej? Poszczególne spotkania pokazują, że tak.  W nowym sezonie 2020/2021 zespół poprowadzi jednak Grzegorz Słaby, były asystent trenera Daszkiewicza. Jak podkreślał w wywiadach jego drużynę stać na dobrą grę i wyniki. Stwierdził jednak, że tegoroczna liga będzie jeszcze bardziej wyrównana. GKS Katowice opuścił również jeden z filarów zespołu – Rafał Szymura. 25-letni przyjmujący przeniósł się do Jastrzębskiego Wegla, a jego miejsce zajął Sławomir Stolc. Jak dużym okaże się to osłabieniem dowiemy się w najbliższych tygodniach.

Tak prezentuje się kadra GKS-u Katowice w sezonie 2020/2021

Rozgrywający: Jan Firlej, Jakub Nowosielski,
Atakujący: Jakub Jarosz (kapitan), Wiktor Musiał,
Środkowi: Jan Nowakowski, Miłosz Zniszczoł, Emanuel Kohut (Słowacja), Kamil Drzazga,
Przyjmujący: Adrian Buchowski, Kamil Kwasowski, Sławomir Stolc, Jakub Szymański,
Libero: Dustin Watten (Stany Zjednoczone), Dawid Ogórek.

Transfery:

+ Jakub Nowosielski (Gwardia Wrocław), Dawid Ogórek (KS Lechia Tomaszów Mazowiecki), Sławomir Stolc (LUK Politechnika Lublin)

Dariusz Daszkiewicz (?), Rafał Szymura (Jastrzębski Węgiel), Maciej Fijałek (MKS Andrychów), Szymon Gregorowicz (MKS Będzin)

Czy biało-niebiescy zdołają zatrzymać katowiczan, z którymi przegrali w styczniu tego roku 2:3*? Tego dowiemy się już dziś (12.09) wieczorem! Wszystkich tych, którym nie uda się zakupić biletów, uspokajamy – wydarzenie będzie transmitowane na antenach telewizji Polsat Sport. Odbędzie się również transmisja radiowa wydarzenia, którą przeprowadzimy na klubowym Facebook’u. Bardzo liczymy na obecność wspaniałej, biało-niebieskiej armii!

* Drugie spotkanie obu ekip nie zostało rozegrane z uwagi na przedwczesne zakończenie rozgrywek.

fot. GKS Katowice / www.plusliga.pl


1. kolejka PlusLigi: Ślepsk Malow Suwałki – GKS Katowice

12 września, godz. 20:30

Hala Sportowo-Widowiskowa „Suwałki Arena”, ul. Zarzecze 26, 16-400 Suwałki.

Bilety dostępne są pod adresem: www.biletyarena.pl

Transmisja telewizyjna:
– Polsat Sport

Transmisja radiowa (cały mecz):
Facebook Ślepska Malow Suwałki

Relacje radiowe:
– Polskie Radio Białystok (98,6 MHz)

Mecz obejrzysz również w naszej oficjalnej strefie kibica:

Piwiarnia Warki, ul. Chłodna 2, 16-400 Suwałki

___

ℹ️ Występy biało-niebieskich w PlusLidze wspiera Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego: www.wrotapodlasia.pl.