Aktualności

Z szatni rywala #19: PGE Skra Bełchatów

Siatkarze PGE Skry Bełchatów po raz pierwszy zagrają w Suwałkach! W kolejnym materiale cyklu „Z szatni rywala” postaramy się przybliżyć sylwetkę zespołu prowadzonego przez trenera Michała Mieszko Gogola. Zapraszamy do lektury.

22 grudnia 2019 roku biało-niebiescy zmierzyli się z bełchatowianami po raz pierwszy. Wielokrotni mistrzowie Polski musieli wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności, aby po przegranym pierwszym secie wrócić do gry i odmienić losy spotkania. Nasi siatkarze mieli okazję podwyższyć prowadzenie w meczu (przy stanie 22:17) na 2:0, ale nie wykorzystali kilku kluczowych piłek, które zaważyły na końcowym wyniku. Zwycięstwo w drugim secie wyraźnie uskrzydliło gospodarzy, którzy wygrali dwie kolejne partie i w całym meczu 3:1.

Szczegóły meczu w Bełchatowie: https://www.plusliga.pl/games/id/1100634.html

W trwającym sezonie PlusLigi siatkarze z Bełchatowa, jak na pretendentów do tytułu mistrza Polski przystało, spisują się rewelacyjnie. 15 wygranych spotkań i tylko 3 przegrane stawiają podopiecznych trenera Michała Mieszko Gogola w roli faworytów do końcowego triumfu. Warto podkreślić znakomitą serię zwycięstw bełchatowian, którzy nie przegrali od dziesięciu meczów! PGE Skra Bełchatów w sezonie 2019/2020 musiała uznać wyższość: Jastrzębskiego Węgla, Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i Cuprumu Lubin.

W indywidualnych rankingach siatkarze PGE Skry Bełchatów również są doskonale widoczni. Najwięcej statuetek MVP zdobył Grzegorz Łomacz, rozgrywający Skry, który zapisał na swoim koncie aż 6 takich nagród, natomiast drugi w zestawieniu jest Mariusz Wlazły, atakujący gości, z 4 statuetkami. Wśród najlepiej punktujących zawodników ligi znajduje się Milad Ebadipour, irański przyjmujący bełchatowian, z dorobkiem 188 punktów (26. miejsce). PGE Skra Bełchatów dobrze radzi sobie także w przyjęciu. Dowodem na to jest 1. miejsce w rankingu przyjmujących Piotra Orczyka, z wysokim wynikiem 67,50%.

Czy podopiecznym trenera Andrzeja Kowala uda się zrewanżować za wyjazdową porażkę w Bełchatowie? Tego dowiemy się już za kilka godzin!

Zapraszamy do oglądania widowiska na żywo lub słuchania relacji z meczu!

Transmisja telewizyjna:
– Polsat Sport

Transmisja radiowa (cały mecz):
https://www.slepsksuwalki.pl – początek o 14:40 – mecz skomentuje Daniel Bobrowski

Relacje radiowe:
– Polskie Radio Białystok (98,6 MHz)

Ślepsk Malow Suwałki – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

9 lutego 2020, godz. 14:45

Hala Widowiskowo-Sportowa „Suwałki Arena”

Ul. Zarzecze 26, 16-400 Suwałki

Mecz obejrzysz również w naszej oficjalnej strefie kibica:

Piwiarnia Warki, ul. Chłodna 2, 16-400 Suwałki


#RazemMożemyWięcej


fot. PGE Skra Bełchatów / https://www.skra.pl