Aktualności

Z szatni rywala #20: Indykpol AZS Olsztyn

W kolejnym materiale cyklu „Z szatni rywala” postaramy się przybliżyć sylwetkę zespołu prowadzonego przez trenera Daniela Castellaniego. Zapraszamy do lektury.

23 listopada 2019 roku biało-niebiescy zmierzyli się z olsztynianami po raz pierwszy w PlusLidze. Spotkanie było oficjalnym otwarciem hali widowiskowo-sportowej „Suwałki Arena”. Suwalscy kibice mieli dużo powodów do radości, bowiem ich ulubieńcy zwyciężyli z Indykpolem AZS Olsztyn 3:1 . MVP został Andreas Takvam, środkowy bloku Ślepska Malow Suwałki.

Szczegóły pierwszego meczu: https://www.plusliga.pl/games/id/1100721.html

W trwającym sezonie PlusLigi siatkarze z Olsztyna mają lepsze i gorsze momenty. Indykpol AZS Olsztyn plasuje się na 11. miejscu w tabeli, z zaledwie 7 wygranymi i aż 11 przegranymi meczami. Seria sześciu porażek z rzędu nie pozwala na optymistyczne spojrzenie w przyszłość.  W związku z zaistniałą sytuacją posadę stracił trener Paolo Montagnani, którego zastąpił były szkoleniowiec m.in. PGE Skry Bełchatów czy reprezentacji Polski – Daniel Castellani. Czy włoski szkoleniowiec okaże się antidotum na kłopoty olsztyńskiego zespołu? Tego dowiemy się już wkrótce.

W indywidualnych rankingach siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn plasują się ze zmiennym szczęściem. Najlepiej punktującym siatkarzem w drużynie z Olsztyna jest Wojciech Żaliński, przyjmujący, który zgromadził 289 punktów, co daje mu 6. lokatę. Przez długi okres czasu w tym zestawieniu prowadził Jan Hadrava, atakujący Indykpolu, ale kontuzja wyeliminowała zawodnika z gry na dłuższy okres czasu. W rankingu najlepiej blokujących prowadzi natomiast Seyed Mohammad Mousavi, który blokował swoich rywali aż 54 razy!

Czy podopiecznym trenera Andrzeja Kowala uda się powtórzyć sukces z początku sezonu i pokonać dzisiejszego rywala? Tego dowiemy się już za kilka godzin!

Zapraszamy do oglądania widowiska na żywo lub słuchania relacji z meczu!

Transmisja telewizyjna:
– Polsat Sport

Transmisja radiowa (cały mecz):
https://www.slepsksuwalki.pl – początek o 20:25 – mecz skomentuje Daniel Bobrowski

Relacje radiowe:
– Polskie Radio Białystok (98,6 MHz)

Indykpol AZS Olsztyn – Ślepsk Malow Suwałki

14 lutego 2020, godz. 20:30

Hala „Urania” 

Al. Piłsudskiego 44, Olsztyn

Mecz obejrzysz również w naszej oficjalnej strefie kibica:

Piwiarnia Warki, ul. Chłodna 2, 16-400 Suwałki

#RazemMożemyWięcej


fot. Indykpol AZS Olsztyn / www.plusliga.pl