Aktualności

Z szatni rywala #3: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

W trzecim wydaniu cyklu „Z szatni rywala” przedstawiamy zespół aktualnego mistrza Polski oraz zdobywcę Superpucharu Polski 2019 – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle!

W sezonie 2018/2019 kędzierzynianie powrócili na mistrzowski tron. Spory wkład w sukces podopiecznych Andrei Gardiniego mieli Rafał Szymura i Belg Sam Deroo, którzy opuścili zespół mistrza Polski tuż po zakończeniu poprzedniej edycji rozgrywek. Na domiar złego do Cucine Lube Civitanova przeniósł się środkowy reprezentacji Polski – Mateusz Bieniek. Prezes Sebastian Świderski zmuszony był do „łatania dziur” w składzie. Do Kędzierzyna trafili m.in. Włoch Simone Parodi, Piotr Łukasik, powracający z wypożyczenia Kamil Semeniuk oraz David Smith. Stery w zespole mistrza Polski objął Nikola Grbić (mistrz olimpijski i Europy oraz triumfator Ligi Mistrzów), którego zadaniem będzie powtórzenie sukcesu z poprzedniego sezonu.

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle rozpoczęli nowy sezon dwoma zwycięstwami: z MKS-em Będzin (3:0) i Jastrzębskim Węglem (3:0).

Czy biało-niebieskim uda się zatrzymać rozpędzonych kędzierzynian i sprawić tym samym niespodziankę? Tego dowiemy się już dziś (6.11) o godzinie 17:30.

Transmisję spotkania przeprowadzi Polsat Sport. Relacja pojawi się również na naszej stronie, w formie przekazu radiowego.

Zapraszamy!

GRUPA AZOTY ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE – MKS ŚLEPSK MALOW SUWAŁKI

6 LISTOPADA 2019, GODZ. 17:30

HALA AZOTY, UL. MOSTOWA 1A, KĘDZIERZYN-KOŹLE

BILETY: https://zaksa.pl/dla-kibica/bilety/

#RazemMożemyWięcej

fot. Magda Kowalik