Aktualności

Z szatni rywala #8: Cerrad Enea Czarni Radom

W kolejnym materiale z cyklu „Z szatni rywala” prezentujemy drużynę Cerradu Enea Czarnych Radom, gdzie m.in. przed sezonem 2019/2020 trafił Dima Skoryy, były szkoleniowiec MKS Ślepsk Malow Suwałki. Obie ekipy po raz ostatni mierzyły się w oficjalnym meczu 7 lat temu. 

Cerrad Enea Czarni Radom w tegorocznych rozgrywkach prezentuje się niezwykle solidnie. Bilans meczów podpopiecznych trenera Roberta Prygla to 5 zwycięstw i 5 porażek. Siatkarze z Radomia pokonali dotychczas: BKS Visłę Bydgoszcz (3:2), MKS Będzin (3:0), Aluron Virtu CMC Zawiercie (3:1), GKS Katowice (3:1) i Cuprum Lubin (3:1). „Wojskowi” musieli też uznać wyższość: Indykpolu AZS Olsztyn (2:3), Trefla Gdańsk (1:3), Grupy Azoty Zaksy Kędzierzyn-Koźle (0:3), Vervy Warszawa (0:3) i Jastrzębskiego Węgla (1:3).

Silnym punktem zespołu jest Karol Butryn, występujący na pozycji atakującego, który zdobył w trwającym sezonie już 156 punktów. Sporą zdobycz punktową dołożył również do ligowych statystyk siatkarzy z Radomia Athanasios Protopsaltis, grecki przyjmujący, mający na koncie 113 kończących piłek.

Przypomnijmy, że drugim trenerem radomskich siatkarzy jest Dima Skoryy, były zawodnik i szkoleniowiec biało-niebieskich. W wywiadzie udzielonym portalowi suwałki24.pl, Skoryy ciepło wspomina Suwałki:

Nie ukrywam i nie wstydzę się powiedzieć, że do Suwałk i jego mieszkańców mam ogromny sentyment. Miasto opuszczałem ze łzami w oczach nie tylko dlatego, że to piękne, czyste miasto i wspaniali, serdeczni mieszkańcy. To również klub Ślepsk, w którym kończyłem siatkarską karierę i zaczynałem trenerską przygodę. Jestem wdzięczny władzom klubu za wszystko co dla mnie zrobiły, a zrobiły bardzo wiele, bo dzięki wsparciu władz Ślepska jestem tu, gdzie jestem, a nie wiem gdzie bym był bez tego poparcia.

Czy biało-niebieskim uda się powstrzymać siatkarzy Cerradu Enea Czarnych Radom?  Tego dowiemy się już dziś (7.12) po godzinie 20:30.

Zapraszamy do oglądania widowiska na żywo lub słuchania relacji z meczu.

Transmisja telewizyjna:
– Polsat Sport – 20:30

Transmisja radiowa:
– Klubowa na https://www.slepsksuwalki.pl – 20:25 – komentuje Daniel Bobrowski

Transmisja radiowa:
– Polskie Radio Białystok (98,6 MHz) – relacje z meczu od 20:30

Cerrad Enea Czarni Radom – MKS Ślepsk Malow Suwałki

7 grudnia 2019, godz. 20:30

MOSiR, ul. Narutowicza 9, Radom

Mecz obejrzysz również w naszej oficjalnej strefie kibica:

Piwiarnia Warki, ul. Chłodna 2, 16-400 Suwałki


#RazemMożemyWięcej


fot. Cerrad Enea Czarni Radom