Aktualności

Z Vervą zabrakło werwy

W meczu 9. kolejki PlusLigi siatkarze Ślepska Malow Suwałki przegrali z Vervą Warszawa ORLEN Paliwa 1:3 (25:20, 22:25, 16:25, 23:25). MVP, czyli najlepszym siatkarzem spotkania, został Igor Grobelny, przyjmujący stołecznych.

Obie drużyny wróciły w ostatnim czasie na parkiet po przerwie spowodowanej koronawirusem i odrabiają ligowe zaległości. Biało-niebiescy odnieśli przed meczem z Vervą Warszawa ORLEN Paliwa trzy zwycięstwa i zanotowali jedną porażkę. Identycznym bilansem mogli pochwalić się goście z Warszawy.

Do meczu ze Ślepskiem Malow Suwałki podopieczni trenera Andrei Anastasiego przystąpili bez Piotra Nowakowskiego, środkowego bloku. Początek pierwszego seta stał pod znakiem bardzo wyrównanej gry. Dobrze prezentowali się Marcin Waliński i Bartłomiej Bołądź, którzy skutecznie punktowali rywali. Stołeczni nie potrafili znaleźć recepty na zatrzymanie gospodarzy. Biało-niebiescy nie pozwolili gościom z Warszawy zniwelować bezpiecznej przewagi i zwyciężyli w premierowej odsłonie do 20 punktów.

W drugim secie, kibice zgromadzeni przed telewizorami, mogli oglądać skuteczną grę obu ekip. W pewnym momencie siatkarze Vervy zaczęli jednak budować przewagę, która zatrzymała się w najważniejszym momencie na czterech punktach. Dobrą dyspozycję gości potwierdził Jakub Kowalczyk, który skutecznym atakiem ze środka zamknął drugą odsłonę i doprowadził do wyrównania stanu meczu.

Do trzeciej partii siatkarze Ślepska Malow Suwałki przystąpili bardzo zmotywowani, co poskutkowało szybkim prowadzeniem. Podopieczni trenera Andrzeja Kowala nie potrafili go jednak utrzymać i oddali inicjatywę gościom. Warszawianie pewnie prezentowali się w kontratakach i konsekwentnie podwyższali prowadzenie. Verva Warszawa Orlen Paliwa zdecydowanie zwyciężyła w trzecim secie i wyszła na prowadzenie.

W czwartej partii, jak się później okazało ostatniej, biało-niebiescy ambitnie walczyli o odwrócenie losów spotkania i tie-break. Goście byli jednak niezwykle czujni i nie ustępowali rywalem ani na krok. Siatkarze z Warszawy wypracowali z biegiem czasu minimalną przewagę, którą utrzymali do końca i wywieźli z Suwałk cenne trzy punkty.

Ślepsk Malow Suwałki – Verva Warszawa ORLEN Paliwa 1:3 (25:20, 22:25, 16:25, 23:25)

MVP: Igor Grobelny

Ślepsk Malow Suwałki: Waliński (17), Klinkenberg (7), Bołądź (14), Takvam (12), Sapiński (3), Tuaniga (1), Filipowicz (libero) oraz Sacharewicz, Kaczorowski (2), Rudzewicz (5), Gonciarz, Rohnka , Rousseaux, Czunkiewicz (libero).

Verva Warszawa ORLEN Paliwa: Kowalczyk (10), Kwolek (17), Trinidad (2), Wrona (8), Ziobrowski (19), Grobelny (16), Wojtaszek (libero) oraz Kozłowski, Superlak (2), Król, Szalpuk.