Aktualności

Zwycięstwo biało-niebieskich w Elblągu

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki zwyciężyli w pierwszym sparingu z Treflem Gdańsk 3:2 (25:22, 25:16, 22:25, 21:25, 15:12). Przypomnijmy, że szkoleniowcy obu ekip zaplanowali dwa sparingi, w związku z czym drugi mecz kontrolny odbędzie się w sobotę, 5 września o godzinie 13:00 w hali MOSiR w Elblągu. 

Piątkowa rywalizacja rozpoczęła się o godzinie 18:00. Trener Andrzej Kowal postawił od pierwszych piłek na sprawdzone ustawienie w składzie: Joshua Tuaniga, Bartłomiej Bołądź, Marcin Waliński, Tomas Rousseaux, Mateusz Sacharewicz, Łukasz Rudzewicz oraz Paweł Filipowicz i Mateusz Czunkiewicz, którzy pełnią funkcję libero w systemie rotacyjnym.

Pierwsze dwa sety przebiegały w bardzo podobny sposób. Biało-niebiescy dobrze prezentowali się we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła i kontrolowali boiskowe poczynania. Na szczególną uwagę zasługuje Marcin Waliński, który dobrze czuł się m.in. w grze ofensywnej i piątkowy mecz zakończył z dorobkiem 16 punktów. Po drugiej stronie siatki obiecująco spisywali się Mariusz Wlazły i Bartłomiej Lipiński, którzy starali się stawić czoła dobrze dysponowanym siatkarzom Ślepska Malow Suwałki. Świetne zawody zagrał również Bartłomiej Mordyl z Trefla Gdańsk, który w całym spotkaniu popisał się 78% skutecznością w ataku.

Przebudzenie podopiecznych Michała Winiarskiego nastąpiło w trzeciej i czwartej odsłonie, choć należy wspomnieć o licznych rotacjach w składach obu drużyn. „Gdańskie Lwy” zapisały dwa sety na swoją korzyść. Udany debiut w biało-niebieskich barwach zaliczył Łukasz Kaczorowski, reprezentujący dotychczas zespół Stali Nysa, który po dziewięciu latach wrócił do Suwałk i wspomaga zespół z uwagi na uraz mięśnia brzucha Patryka Szwaradzkiego. 32-letni atakujący popisał się w tie-break’u serią doskonałych zagrywek, które ustawiły jego przebieg i pozwoliły podopiecznym trenera Andrzeja Kowala na końcowe zwycięstwo.

Drugi mecz z Treflem Gdańsk siatkarze Ślepska Malow Suwałki rozegrają w sobote, 5 września o godzinie 13:00. Miejscem rywalizacji ponownie będzie hala MOSiR w Elblągu.

Bilety dostępne są na stronie: https://bit.ly/351nn5z. Transmisję na żywo przeprowadzi telewizja „Zobacz.tv”: https://bit.ly/3214BJz.

fot. 058sport.pl


Trefl Gdańsk – Ślepsk Malow Suwałki 2:3 (22:25, 16:25, 25:22, 25:21, 12:25)

Trefl Gdańsk: Lipiński B. (17), Wlazły (15), Kozub (1), Mika (4), Mordyl (9), Crer (3), Olenderek (libero) oraz Lipiński S. (4), Sasak (10), Reichert (7), Janikowski.
Ślepsk Malow Suwałki: Waliński (16), Tuaniga (2), Bołądź (8), Rousseaux (6), Rudzewicz (6), Sacharewicz (8), Czunkiewicz / Filipowicz (libero) oraz Kaczorowski (10), Gonciarz, Rohnka (5), Klinkenberg (6).