Aktualności

Zwycięstwo z Tauronem AZS Częstochowa!

W meczu 23. kolejki 1. Ligi w siatkówce mężczyzn, MKS Ślepsk Suwałki pokonał Tauron AZS Częstochowa 3:0.

Pierwszego seta lepiej rozpoczęli częstochowianie. Sporo błędów własnych suwalskiego zespołu było pewnego rodzaju zimnym prysznicem, który podziałał na tyle motywująco, że za chwilę było już 8:8. Do stanu 12:12 oba zespoły grały punkt za punkt, ale dzięki dobrym zagrywkom Jakuba Rohnki zrobiło się 14:12. Końcówka partii to już pełna kontrola podopiecznych Mateusza Mielnika i pewne zwycięstwo do 21. W drugim secie akademicy walczyli, ale na walce się skończyło. Dobre zagrywki Kamila Skrzypkowskiego i Wojciecha Winnika dawały biało-niebieskim w kluczowych momentach partii przewagę i ostatecznie zwycięstwo do 16. Początek trzeciego seta to kolejna seria świetnych zagrywek Winnika. Zespół z Częstochowy skorzystał z czasu na żądanie, po czym cierpliwą grą z kontry doprowadził do remisu. Od tego momentu obie ekipy grały punkt za punkt. W końcówce trzeciej partii w polu zagrywki ponownie stanął Rohnka i pozwolił biało-niebieskim na wypracowanie bezpiecznej przewagi. MKS zwyciężył w ostatnim secie do 21 i w całym meczu 3:0.

MVP, czyli najbardziej wartościowym zawodnikiem meczu, został Jakub Rohnka (MKS Ślepsk Suwałki).

Kolejny, ligowy mecz siatkarze Ślepska rozegrają w Tomaszowie Mazowieckim. Początek meczu z liderem rozgrywek – KS Lechią Tomaszów Mazowiecki w sobotę, 9 lutego o godzinie 17:00.

fot. Tauron AZS Częstochowa


Tauron AZS Częstochowa – MKS Ślepsk Suwałki 0:3 (21:25, 16:25, 21:25)

Tauron AZS Częstochowa: Murek, Bieńkowski, Nedeljkovic, Mańko, Borris, Romanutti, Bik (L) oraz Mańko, Szewczyk

MKS Ślepsk Suwałki: Skrzypkowski, Siek, Rohnka, Sapiński, Winnik, Gonciarz, Filipowicz (L) Szwaradzki, Tomczak, Laskowski

MVP: Jakub Rohnka (MKS Ślepsk Suwałki)